Na známom belgickom okruhu Spa-Francorchamps tragicky zahynul mladý holandský jazdec Dilano van ‚t Hoff

Iba 18-ročný mladík bol súčasťou regionálneho šampionátu formúl, s vozidlom však pilot tímu MP Motorsport havaroval a zraneniam podľahol.

1.7.2023 (SITA.sk) – Motoristické preteky na známom belgickom okruhu Spa-Francorchamps si v sobotu vyžiadali život mladého holandského jazdca Dilana van ‘t Hoffa.

Stále iba 18-ročný mladík bol v sobotu predpoludním súčasťou regionálneho šampionátu formúl, s vozidlom však pilot tímu MP Motorsport havaroval a zraneniam podľahol.

Minúta ticha pred pretekmi

“Každý napojený na naše podujatie ‘CrowdStrike 24 hodín v Spa’ je zdrvený správou, že jazdec Dilano van ‘t Hoff prišiel o život počas predpoludňajšej súťaže. Chceme vyjadriť najhlbšie kondolencie jeho rodine, priateľom a členom tímu,” uvádza sa v stanovisku organizátorov vytrvalostného podujatia, ktorému predchádzala predpoludňajšia súťaž sprevádzaná tragédiou.

Pred vytrvalostnými pretekmi, ktoré sa začali popoludní, si organizátori minútou ticha uctili mladého nádejného pilota.

Nebolo to prvé úmrtie

Smútok na úmrtím holandského mladíka vyjadrili aj organizátori spomenutého šampionátu formúl aj Medzinárodná motoristická federácia (FIA).

Na belgickom okruhu Spa-Francorchamps v minulosti zahynul francúzsky pilot Anthoine Hubert, ktorý v roku 2019 doplatil na hromadnú haváriu vozidiel počas pretekov seriálu F2.

Viac k témam: CrowdStrike 24 hodín v Spa, Tragická nehoda, Úmrtie
Zdroj: SITA.sk – Na známom belgickom okruhu Spa-Francorchamps tragicky zahynul mladý holandský jazdec Dilano van ‚t Hoff © SITA Všetky práva vyhradené.