Vetrák navrhuje zriadiť komisiu, ktorá by posudzovala využitie financií z rezervy premiéra

24.1.2021 (Webnoviny.sk) – Koaličný poslanec Národnej rady SR Milan Vetrák (OĽaNO) navrhuje zriadiť poradný orgán predsedu vlády v podobe komisie, ktorá by posúdila využitie finančných prostriedkov z rozpočtovej rezervy predsedu vlády SR. Komisia by mala svoje rozhodnutie prezentovať ešte predtým, ako o využití financií z rezervy rozhodne samotný premiér.

Vyplýva to z novely zákona o rozpočtových pravidlách verejnej správy, ktorej cieľom je podľa Vetráka zabezpečiť transparentnosť využívania rozpočtových prostriedkov z rezervy predsedu vlády.

„Obdobné poradné orgány majú zriadené všetci členovia vlády SR a dokonca aj niektorí vedúci orgánov štátnej správy, ktorí rozhodujú o poskytnutí dotácií z prostriedkov štátneho rozpočtu,“ odôvodnil koaličný poslanec.

Dodal, že návrh zákona nemá vplyv na rozpočet verejnej správy a je v súlade s Ústavou SR, ústavnými zákonmi a ostatnými všeobecne záväznými právnymi predpismi SR.

Parlament by mal o novele rokovať na schôdzi, ktorá sa začína v utorok 26. januára.

Viac k témam: novela zákona, transparentnosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Vetrák navrhuje zriadiť komisiu, ktorá by posudzovala využitie financií z rezervy premiéra © SITA Všetky práva vyhradené.

Slovenské vodné pólistky utŕžili v Terste vysoké prehry, na OH do Tokia sa tak neprebojovali

Piráti pri brehoch Afriky prepadli tureckú loď, o život prišiel jeden námorník a ďalších uniesli