V Poprade rozdajú desaťtisíce respirátorov, dostane ich najohrozenejšia skupina

1.2.2021 (Webnoviny.sk) – Zamestnanci popradskej samosprávy v pondelok začali s distribúciou zhruba 20-tisíc respirátorov. Mesto ich kúpilo pre seniorov starších ako 65 rokov s trvalým pobytom v meste.

Zadarmo dostanú dva kusy

Každý z nich dostane dva kusy zadarmo. Ako informovala radnica na svojej internetovej stránke, zamestnanci majú k dispozícii zoznamy obyvateľov, seniori sa k odberu nahlásiť nemusia.

„Podarilo sa nám operatívne za pomerne krátky čas zabezpečiť 20-tisíc respirátorov. Vzhľadom na to, že je to nad rámec našich možností, vybrali sme najohrozenejšiu skupinu ľudí, a to sú seniori nad 65 rokov,“ uviedol primátor Anton Danko.

Rúška rozdávali ako prví

Pripomenul, že mesto Poprad minulý rok, ešte v začiatkoch pandémie, ako prvé na Slovensku začalo rozdávať rúška postupne všetkým Popradčanom.

Respirátor poskytuje väčšiu ochranu ako rúško, seniori by ich mali využívať účelne, najmä v interiéroch, kde sa zdržiava viac ľudí, napríklad v MHD, obchodoch, lekárňach či na pošte, pripomenula samospráva.

Viac k témam: Koronavírus, respirátor
Zdroj: Webnoviny.sk – V Poprade rozdajú desaťtisíce respirátorov, dostane ich najohrozenejšia skupina © SITA Všetky práva vyhradené.

Miera nezamestnanosti v Európskej únii stagnovala, ale na Slovensku mierne klesla

Z brutálnej vraždy matky troch detí v Šamoríne obvinili jej manžela