Uvoľnená časť horského ľadovca spôsobila v Indii záplavy, ktoré si vyžiadali ľudské obete

7.2.2021 (Webnoviny.sk) – V Indii v nedeľu spustili rozsiahlu záchrannú akciu po tom, ako uvoľnená veľká časť horského ľadovca zapríčinila v štáte Uttaránčal záplavy a zničila množstvo domov.

Zatiaľ hlásia deväť mŕtvych a približne 140 nezvestných zamestnancov dvoch vodných elektrární.

Museli vypustiť priehrady

Voda sa dostala do dvoch priehrad, pričom jednu elektráreň zničila a druhú poškodila. Úrady varovali obyvateľov v oblasti rieky Alaknanda, aby okamžite odišli do bezpečia.

Zároveň vypustili ďalšie dve priehrady, aby zabránili zaplaveniu miest Haridvár a Rišikeš, kde zatvorili všetky turistické miesta a zastavili všetky vodné aktivity.

Záplavy udreli aj v minulosti

Indický premiér Narendra Modi na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že “neustále monitoruje situáciu”. Dodal, že “India stojí za všetkými obyvateľmi štátu Uttaránčal a modlí sa za ich bezpečnosť”.

V roku 2013 zomreli v tomto štáte tisíce ľudí po tom, ako silné dažde spustili záplavy a zosuvy pôdy. Zničili pritom tisíce domov a cesty a v mnohých častiach prerušili komunikačné spojenie.

Viac k témam: záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Uvoľnená časť horského ľadovca spôsobila v Indii záplavy, ktoré si vyžiadali ľudské obete © SITA Všetky práva vyhradené.

Britská vláda neplánuje zaviesť imunitné pasy pre zaočkovaných, považujú ich za diskriminačné

SaS a Hlas spolu vo vláde? Šéf liberálov Sulík si to vie predstaviť len veľmi ťažko