Testovanie na koronavírus v Nitre: Po troch kolách skončilo v karanténe viac ako 1 500 ľudí

24.1.2021 (Webnoviny.sk) – V Nitre v treťom kole plošného testovania na COVID-19 otestovali 42 104 ľudí, 324 z nich malo pozitívny výsledok testu. Miera pozitívnych testov dosiahla 0,77 percenta. Informoval o tom primátor Marek Hattas.

Viac o téme: Koronavírus

Ešte pred týždňom bolo v meste pod Zoborom 1,27 percenta pozitívnych testov, pred dvoma týždňami 2,43 percenta. Po troch kolách testovania v Nitre skončilo v karanténe viac ako 1 500 ľudí.

„Pozitivita v našom meste klesá a vďaka opatreniam, ktoré v meste máme už druhý týždeň, sa dostávame na slovenský priemer. V treťom kole prišlo dokonca o niečo viac ľudí ako minulý týždeň. Ďalšie opatrenia, ktoré budú prijaté v našom okrese, sa dozvieme v stredu,“ napísal na sociálnej sieti Hattas.

Samospráva sa podľa neho teraz sústredí na otvorenie čo najväčšieho počtu mobilných odberových miest, kde sa budú môcť ľudia ďalej testovať na COVID-19.

V okrese Nitra prebiehalo antigénové testovanie tri víkendy po sebe. Mestá a obce začali s testovaním dobrovoľne po dramatickom zhoršení situácie s ochorením COVID-19 na prelome rokov.

Viac k témam: Celoplošné testovanie, COVID-19, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Testovanie na koronavírus v Nitre: Po troch kolách skončilo v karanténe viac ako 1 500 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Estónsko má novú vládu, krajinu po prvýkrát v histórii povedie premiérka

Pri požiari drevenice prišiel o život 57-ročný muž, z príbytku ostali len obhorené trámy (foto)