Schmiedlová postúpila do 2. kola Australian Open, Gombos neuhral ani set a končí

8.2.2021 (Webnoviny.sk) – Anna Karolína Schmiedlová úspešne začala svoje siedme vystúpenie v hlavnej súťaži na Australian Open. Slovenská tenistka sa prebojovala do 2. kola po triumfe nad japonskou kvalifikantkou Majo Hibiovou 7:6 (2), 6:4.

Vyrovnaný zápas trval 2:23 h a 26-ročná Slovenka premenila prvý mečbal pri svojom podaní. Súperkou Schmiedlovej v 2. kole bude Tunisanka Ons Jabeurová (27.).

Výhodu brejku si udržala

Schmiedlová v prvom sete prehrávala 2:4 aj 3:5, ale vyrovnala na 6:6 a tajbrejk po hodine a pol ovládla 7:2. V druhom sete Slovenka ušla Japonke z 2:2 na 4:2 a výhodu brejku si udržala až do konca. Celkovo zahrala 32 víťazných úderov popri 51 nevynútených chybách.

Zverenkyňa Petra Hubera pôvodne neuspela v kvalifikácii v katarskej Dauhe, ale do Melbourne sa napokon dostala spomedzi náhradníčok ako “lucky loser”. Slovenka sa v Melbourne tretíkrát prebojovala do 2. kola. Jej najlepšími grandslamovými výsledkami zatiaľ sú tretie kolá – dvakrát na Roland Garros (2014 a 2020) a raz na US Open (2015).

Šesťkrát prišiel o podanie

V 1. kole dvojhry mužov neuspel Norbert Gombos. S domácim držiteľom voľnej karty Alexom Boltom prehral za 2:15 h 2:6, 2:6, 6:4, 3:6. Slovenská mužská jednotka (89. v rebríčku ATP) v zápase šesťkrát prišla o svoje podanie a jej súper z druhej polovice druhej stovky rebríčka si pomohol aj 11 esami a 31 víťaznými údermi.

Ukázalo sa, že Gombos nepozná recept na dobre podávajúceho ľaváka Bolta. Prehral s ním už po tretí raz. Tridsaťročný Slovák štartoval v hlavnej súťaži v Melbourne Parku po druhý raz, rovnako ako vlani sa rozlúčil už v 1. kole.

Kužmová vyzve Sobolenkovú

V pondelok bude v Melbourne Parku v hre aj Viktória Kužmová. Slovenská ženská jednotka približne po 9.20 h SEČ vyzve nasadenú sedmičku – Arinu Sobolenkovú.

Bieloruska vyhrala prípravný turnaj WTA v Abú Zabí v SAE a predtým na sklonku uplynulej sezóny brala tituly aj v českej Ostrave a rakúskom Linzi. Bilancia oboch hráčok je vyrovnaná 1:1. Slovenka zvíťazila pred troma rokmi v zápase Pohára federácie v Minsku /6:2, 2:6, 7:6/.

Viac k témam: Australian Open v Melbourne
Zdroj: Webnoviny.sk – Schmiedlová postúpila do 2. kola Australian Open, Gombos neuhral ani set a končí © SITA Všetky práva vyhradené.

Poľadovica komplikuje situáciu na cestách pod Tatrami, technika cestárov nestačí

Vodiči museli pre husté sneženie spať na diaľnici D1, na ceste do Prahy sú stále rozsiahle kolóny