Pracovníčka banky sa ulakomila na peniaze dôchodcov, z účtov im vybrala viac ako 70-tisíc eur

27.1.2021 (Webnoviny.sk) – Pracovníčka banky v Dunajskostredskom okrese neoprávnene vybrala z účtov penzistov viac ako 70-tisíc eur. Štyridsaťpäťročná žena sa ku všetkému priznala, vyšetrovateľ ju obvinil zo zločinu krádeže.

Ako informovala trnavská krajská polícia, pracovníčka peňažného ústavu mala prehľad a prístupy na účty klientov. Postupne si vyhliadla najmä staršie osoby, ktoré mali na účtoch úspory. Predpokladala, že starší ľudia si nebudú pravidelne kontrolovať pohyby na účte. Peniaze z nich vyberala, občas na účty niečo vrátila a pritom falšovala ich podpisy.

Žena si privlastnila tisícky eur

Policajti zistili, že žena takýmto spôsobom poškodila deväť klientov a dohromady si privlastnila takmer 74-tisíc eur. Časť z nich vrátila. Ako uviedla polícia, na prvý prípad podozrivých transakcií upozornil jeden z poškodených klientov.

Obvinenej žene, ktorá je stíhaná na slobode, hrozí trest na tri roky až 10 rokov.

Pohyby na účtoch treba priebežne sledovať

Polícia upozorňuje najmä staršie osoby, aby v prípade podozrivých transakcií na účtoch ihneď kontaktovali banku.

“Hoci seniori uprednostňujú najmä pri platení skôr hotovosť a účet majú vo väčšine prípadov na odkladanie úspor, odporúčame si priebežne sledovať pohyby na účtoch. Príbuzných žiadame o spoluprácu, aby v našom mene upozornili na tieto riziká svojich blízkych”, dodali policajti.

Viac k témam: banka, krádež, seniori
Zdroj: Webnoviny.sk – Pracovníčka banky sa ulakomila na peniaze dôchodcov, z účtov im vybrala viac ako 70-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Mazák: Sudca Kliment a prokurátor Repa by neboli schopní toho, čo im vyčíta Fico

Kalinského občianske združenie príde o dotácie od SAŽP, pretože nepriznal možný konflikt záujmov