Kalinského občianske združenie príde o dotácie od SAŽP, pretože nepriznal možný konflikt záujmov

27.1.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) zruší zmluvy na poskytnutie finančných dotácií pre dva projekty občianskeho združenia (OZ) Pre lepšiu spoločnosť.

Na dnešnej tlačovej konferencii to uviedol minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO). SAŽP uviedla, že OZ Pre lepšiu spoločnosť SAŽP neinformovala o možnom konflikte záujmov.

Kalinský bol poradcom premiéra

SAŽP tak rozhodla po verejnej kritike, ktorú vyvolala informácia, že štatutárom združenia, ktoré dotácie malo získať, je Pavol Kalinský, ktorý v čase zverejnenia informácie pôsobil ako externý poradca predsedu vlády Igora Matoviča (OĽaNO).

SAŽP pôvodne plánovala poskytnúť OZ Pre lepšiu spoločnosť dotácie na dva projekty v celkovej výške 390-tisíc eur.

Podozrenie z konfliktu záujmov

Po tom, ako 21. januára Hospodárske noviny zverejnili informáciu o dotáciách pre OZ Pre lepšiu spoločnosť, Kalinský odstúpil z funkcie externého poradcu premiéra.

Informácia o poskytnutí dotácie vyvolala v radoch opozície podozrenia z konfliktu záujmov. Podpredseda strany Hlas-SD Richard Raši vyzval šéfa envirorezortu, aby odstúpil z funkcie. MŽP SR na situáciu reagovalo stanoviskom, v ktorom uviedlo, že OZ si podalo žiadosti o dotácie ešte v roku 2019, keď rezort viedlo bývalé vedenie.

Viac k témam: dotácie, konflikt záujmov, OZ Pre lepšiu spoločnosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Kalinského občianske združenie príde o dotácie od SAŽP, pretože nepriznal možný konflikt záujmov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pracovníčka banky sa ulakomila na peniaze dôchodcov, z účtov im vybrala viac ako 70-tisíc eur

Nenávistné prejavy vedú k ohrozovaniu práv a ľudských životov, pripomína ombudsmanka Patakyová