Poprad a Spišská Nová Ves darujú seniorom respirátory, do schránok by im mali prísť v najbližších dňoch

27.1.2021 (Webnoviny.sk) –
Mesto Poprad daruje obyvateľom, ktorí v tomto roku dovŕšia vek 65 rokov respirátory FFP2. Radnica o tom informuje na svojej webstránke s tým, že celkovo ich rozdajú približne 20-tisíc kusov. Jeden občan dostane dva kusy týchto respirátorov.
„Distribuovať ich začneme od pondelka 1. februára. Mesto má k dispozícii zoznamy obyvateľov, čiže nie je potrebné sa hlásiť. Respirátory budú distribuované zadarmo zamestnancami mestského úradu do schránok,“ priblížila samospráva.

Mesto Poprad žiada seniorov, aby respirátory využívali účelne, teda najmä v interiéroch, kde sa zdržiava viac ľudí, v mestskej hromadnej doprave, obchodoch, lekárni, na pošte a podobne.

Aj v Spišskej Novej Vsi pristúpilo mesto k podobnému kroku. V najbližších dňoch roznesú dobrovoľníci Centra voľného času a klubu mladých tisíce respirátorov FFP2, ktoré radnica kúpila pre obyvateľov s vyšším rizikom na ochorenie COVID-19. Mesto o tom informuje na sociálnej sieti. Sú určené obyvateľom nad 60 rokov veku s trvalým pobytom v meste.
„Respirátor poskytuje vyššiu ochranu ako rúško, preto ho odporúčame použiť na miestach, kde nie je možné vyhnúť sa kontaktu s inými ľuďmi, napríklad v čakárni u lekára, na pošte a podobne,“ dodáva samospráva.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Pandémia, respirátory, seniori
Zdroj: Webnoviny.sk – Poprad a Spišská Nová Ves darujú seniorom respirátory, do schránok by im mali prísť v najbližších dňoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Slovenský futbalový zväz si uctí Jozefa Vengloša, pomenovali po ňom cenu pre najlepšieho trénera

Podmienky na získanie daňového bonusu na dieťa sa majú zmierniť, ľudia ich tak splnia ľahšie