Páchateľ nezákonne vyrúbal množstvo stromov v okrese Svidník, škoda presiahla 270-tisíc eur

26.1.2021 (Webnoviny.sk) – Trestné stíhanie vo veci zločinu porušovanie ochrany stromov a krov vedie vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Svidníku voči páchateľovi, ktorý v katastrálnom území obcí Korejovce a Medvedie (okres Svidník) nezákonne vyrúbal 253 stromov. Spôsobil tým viac ako 270-tisícovú škodu.

Výrub bez právoplatného súhlasu

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, páchateľ stromy vyrúbal bez právoplatného súhlasu príslušného orgánu v období od októbra 2015 do mája 2016.

Páchateľ vyrúbal 76 stromov na území s prvým stupňom ochrany a 177 stromov na území s druhým stupňom ochrany.

Minimálne tri roky väzenia

„Slovenskej republike zastúpenej odborom starostlivosti o životné prostredie Okresného úradu vo Svidníku bola týmto konaním spôsobená spoločenská škoda presahujúca 270-tisíc eur. Škoda pre podielových spoluvlastníkov dotknutých pozemkov a Slovenskému pozemkovému fondu Bratislava bola vyčíslená na viac ako dvetisíc eur,“ skonštatovala Ligdayová.

Ako dodala, zákon pri tomto zločine stanovuje pre páchateľa trestnú sadzbu odňatia slobody na tri roky až osem rokov.

Viac k témam: nezákonný výrub stromov, výrub stromov
Zdroj: Webnoviny.sk – Páchateľ nezákonne vyrúbal množstvo stromov v okrese Svidník, škoda presiahla 270-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Občan Tadžikistanu spoluzakladal v Nemecku bunku Islamského štátu, dostal sedem rokov väzenia

Ministerstvo vnútra chce zmodernizovať ďalšiu budovu, do projektu naleje státisíce eur