Občan Tadžikistanu spoluzakladal v Nemecku bunku Islamského štátu, dostal sedem rokov väzenia

26.1.2021 (Webnoviny.sk) – Nemecký súd v utorok odsúdil občana Tadžikistanu za spoluzakladanie bunky extrémistickej skupiny Islamský štát v Nemecku a podporu dvoch plánovaných útokov.

Štátny súd v Düsseldorfe odsúdil 31-ročného Ravsana B., ktorého celé meno nebolo zverejnené v súlade s nemeckými pravidlami ochrany súkromia, na sedem rokov väzenia.

Súd uviedol, že spomenutý muž, ktorý žil v západonemeckom meste Wüppertal a vo väzbe je od marca 2019, založil spolu s ďalšími podozrivými tadžického pôvodu bunku Islamského štátu.

Ďalšiemu členovi bunky dodal poloautomatickú pištoľ na zastrelenie muža v Nemecku, ktorý kriticky komentoval islam. Tento útok však nemecké orgány zmarili.

Podieľal sa tiež na prevodoch peňazí Islamskému štátu v Sýrii. Pri stanovení trestu súd zohľadnil skutočnosť, že muž sa k priestupkom vo veľkej miere priznal a poskytol informácie o ďalších údajných členoch bunky, ktorých taktiež postavia pred súd.

Viac k témam: islamský štát, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Občan Tadžikistanu spoluzakladal v Nemecku bunku Islamského štátu, dostal sedem rokov väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Námestie SNP v Martine dostane novú tvár, porota súťaže vybrala architekta zo Žiliny

Po dlhej a ťažkej chorobe zomrela vo veku 75 rokov česká herečka Hana Maciuchová