Maďarsko dostalo prvú zásielku ruskej vakcíny Sputnik V, Szijjártó kritizuje Brusel

2.2.2021 (Webnoviny.sk) – Do Maďarska v utorok dorazila prvá dodávka ruskej vakcíny proti koronavírusu. Maďarský minister zahraničia Péter Szijjártó vo videu informoval, že jeho krajina dostala 40-tisíc dávok očkovacej látky Sputnik V, čo vystačí pre 20-tisíc ľudí.

V najbližších troch mesiacoch by malo Maďarsko získať dostatočné množstvo dávok ruskej vakcíny pre milión ľudí.

Maďarské orgány schválili danú vakcínu 21. januára ako prvé v Európskej únii (EÚ), ale aby sa dostala do obehu, musí ju ešte odobriť Národné centrum verejného zdravia, povedal minister.

„Centralizované obstarávanie vakcín Bruselu bolo zlyhanie, ktoré ohrozilo životy Európanov a najrýchlejší reštart európskeho hospodárstva,“ vyjadril sa Szijjártó s tým, že pomalá distribúcia vakcíny EÚ primäla Maďarsko, aby zabezpečilo kontrakty s východnými krajinami ako Rusko a Čína.

V piatok Maďarsko ako prvý členský štát v EÚ schválilo vakcínu čínskej firmy Sinopharm, pričom zabezpečilo dávky pre 2,5 milióna ľudí.

Viac k témam: Koronavírus, Sputnik V, vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk – Maďarsko dostalo prvú zásielku ruskej vakcíny Sputnik V, Szijjártó kritizuje Brusel © SITA Všetky práva vyhradené.

Pri domovej prehliadke na Floride sa spustila streľba, zahynuli dvaja agenti FBI

Po otrave novičokom väzenie. Alexej Navaľnyj dostal nepodmienečný trest na tri a pol roka