Kolíková: Pellegriniho a Fica spájajú korupčné kauzy, obvinenia v nich sú tmelom Hlasu a Smeru

SaS, Progresívne Slovensko a KDH dalo podľa Márie Kolíkovej jasne najavo, že má záujem o koalíciu s Hlasom.

15.10.2023 (SITA.sk) – Predsedu strany Hlas-SD Petra Pellegriniho so šéfom strany Smer-SD Robertom Ficom spájajú korupčné kauzy. V diskusnej relácii V politike spravodajskej televízie TA3 to uviedla poslankyňa Mária Kolíková (SaS).

„Obvinenia a odsúdenia nominantov Smeru a sú tam nakoniec obvinení dokonca aj zvolení poslanci za stranu Hlas,” povedala Kolíková. Obvinenia v korupčných kauzách sú podľa Kolíkovej „tmelom” Hlasu a Smeru.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

„Je to koalícia temna, spája ich zjavne korupcia, a dôkazom je, že sa teraz idú orientovať na reformu trestného systému,” skonštatovala Kolíková. Napriek tomu, že Smer bol opakovane vo vláde, táto téma ich podľa Kolíkovej nikdy „nepálila”.

„Zaujímavé je, že v čase, keď ich nominanti čelia trestnému stíhaniu, tak treba reformovať trestný systém,” povedala bývalá ministerka spravodlivosti.

SaS, Progresívne Slovensko a KDH dalo podľa Kolíkovej jasne najavo, že má záujem o koalíciu s Hlasom. „Veci boli dané a Peter Pellegrini aj strana Hlas to vedela,” dodala Kolíková.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, vláda SR, vládna koalícia
Zdroj: SITA.sk – Kolíková: Pellegriniho a Fica spájajú korupčné kauzy, obvinenia v nich sú tmelom Hlasu a Smeru © SITA Všetky práva vyhradené.