Johnson chce obchodnú dohodu s USA, Biden však najskôr investuje do zamestnanosti v krajine

24.1.2021 (Webnoviny.sk) – Britský premiér Boris Johnson v sobotu vyslal signál smerom k novozvolenému americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi, že by chcel so Spojenými štátmi uzatvoriť obchodnú dohodu.

Spojené kráľovstvo sa na konci uplynulého kalendárneho roka definitívne rozišlo s Európskou úniou, preto postupne pracuje na sérii obchodných paktov na obdobie po brexite. V nedávnych mesiacoch sa Briti dohodli na obchodnej spolupráci s Tureckom, Nórskom či Singapurom.

Tlačová tajomníčka Bieleho domu Jen Psaki však uviedla, že Bidenova administratíva momentálne nemá žiadny harmonogram na uzatvorenie obchodnej dohody, keďže 78-ročný prezident sa aktuálne sústredí na zvládnutie pandémie koronavírusu a balík pomoci americkej ekonomike v objeme 1,9 bilióna dolárov.

Nominantka na post americkej ministerky financií Janet Yellenová taktiež naznačila, že Biden momentálne nepreferuje rokovania o nových obchodných dohodách. „Prezident nepodpíše žiadne nové dohody o voľnom obchode skôr, ako USA urobia veľké investície na podporu amerických zamestnancov a našej infraštruktúry,“ vyhlásila Yellenová.

Viac k témam: obchodná dohoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Johnson chce obchodnú dohodu s USA, Biden však najskôr investuje do zamestnanosti v krajine © SITA Všetky práva vyhradené.

OĽaNO padlo k desiatim percentám, voľby by vyhral Hlas-SD a Za ľudí by v parlamente chýbali

Do Francúzska sa dostanete len s negatívnym testom, skontrolujú vás ešte na hraniciach