Jankovská sa pokúsila o samovraždu, tvrdí obhajca obvinenej bývalej štátnej tajomníčky

2.2.2021 (Webnoviny.sk) – Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská sa užitím liekov pokúsila o samovraždu. Informoval o tom spravodajský portál Správy RTVS s odvolaním sa na právneho zástupcu Jankovskej Petra Erdösa.

„Je naozaj vo veľmi zlom fyzickom aj psychickom stave. Uviedla, že požitie nadmerného množstva liekov bolo s plným vedomím následkov. Nedá sa to vyhodnotiť inak ako akt zúfalstva,“ povedal Erdös.

Bývalú štátnu tajomníčku previezli v nedeľu 31. januára večer z banskobystrickej väznice do nemocnice. Podľa medializovaných informácií sa predávkovala antidepresívami.

Z nemocnice v Banskej Bystrici bola v pondelok 1. februára prevezená do nemocnice v Trenčíne.

Monika Jankovská bola zadržaná počas policajnej akcie Búrka a následne obvinená z prijímania úplatku a podplácania. Vo väzbe je desať mesiacov. Nedávno žiadala o prepustenie, ktoré súd zamietol.

Viac k témam: akcia Búrka, pokus o samovraždu
Zdroj: Webnoviny.sk – Jankovská sa pokúsila o samovraždu, tvrdí obhajca obvinenej bývalej štátnej tajomníčky © SITA Všetky práva vyhradené.

Spoločnosť Chiesi Group dostáva európske povolenie na uvedenie na trh pre extrafine fixnú trojkombináciu na liečbu stredne ťažkej až ťažkej astmy

Kamión ilegálne prevážal takmer sedemstotisíc cigariet, pri ich odhalení pomohol aj pes