Budaj: Opozícia v strachu pred zatýkaním využila pri organizovaní protestov dezorientáciu a frustráciu ľudí

2.1.2021 (Webnoviny.sk) – Opozícia v strachu pred zatýkaním využila pri organizovaní protestov dezorientáciu a frustráciu ľudí. V rozhovore pre agentúru SITA a pre portál NášVidiek.sk to uviedol minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO).

Podľa Budaja majú predsedovia strán Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico a Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko Marian Kotleba dôvody, prečo sa obávajú zmien, pri ktorých sú vyšetrovaní aj bývalí predstavitelia vládnej moci. Budaj sa domnieva, že rovnaké dôvody stáli aj za organizovaním októbrových a novembrových protestov.

„Pán Kotleba doslova čaká na odvolanie. Už je prvostupňovo odsúdený, a to na pomerne vysoký nepodmienečný trest. Okolo pána Fica lietajú iskry. Jeho meno a meno jeho spolupracovníkov sa čoraz častejšie objavuje v priznaniach kajúcnikov, ktorí sa chcú zachrániť pred obrovským zemetrasením,“ povedal Budaj.

Šéf envirorezortu vníma, že niektorí predstavitelia opozície sa snažia vytvoriť v očiach verejnosti dojem, že ich stíhanie a prípadné odsúdenie nebude právny akt ale politika.

„Sú ochotní riskovať životy ľudí a hnať ich do konfrontácie, len aby si vytvorili štafáž, že ich prenasledovanie a odsúdenie nebude právny akt, ale že to bude politika a oni sú politickí bojovníci. Nie sú. Nemajú žiaden program obsahujúci riešenia pandémie či jej ekonomických dôsledkov. Oni majú len sebazáchovný program vytvoriť chaos a zmätok,“ uzavrel.

Viac k témam: minister životného prostredia SR, predseda strany Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Budaj: Opozícia v strachu pred zatýkaním využila pri organizovaní protestov dezorientáciu a frustráciu ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Vodič sa ponáhľal za rodinou a stálo ho to 650 eur (foto)

Vavro absolvoval lekársku prehliadku v FC Janov, dres v Serie A možno zmení aj Lobotka