in

Novonarodené bábätko zmodralo po 2 hodinách v autosedačke- mamička teraz varuje všetkých rodičov!

Sledovať, ako vaše dieťa bojuje o život je tragická a nepredstaviteľná situácia pre každého rodiča. O to viac, ak je s vami vaše bábätko len niekoľko týždňov. Takáto situácia sa stala manželom Kristi a Christopherovi, ktorý si vyrazili na výlet spoločne s ich 3 týždňovým bábätkom a 3 ročnou dcérou.

Všimli si to až doma

Cestou domov ich postihla nepríjemnosť, museli stáť dlhú dobu v zápche. Po príchode domov uložili bábätko do postieľky, keď si všimli, že mu okolo úst a nosa tečie biela pena a pery dieťaťa sa zafarbili na modro. Rodičia v strachu o život dieťatka neváhali a okamžite zavolali sanitku.

Dieťa okamžite previezli do nemocnice, kde mu lekári, našťastie, dokázali pomôcť a dieťa zachránili vykonaním resuscitácie.

Varovanie rodičom

Lekári prostredníctvom tohto prípadu neskôr varovali rodičov, že deťom, ktoré trávia v autosedačke viac než hodinu času hrozí riziko hypocie. Hladina kyslíka v tele dieťaťa poklesne, čo vytvorí záchvat. Práve preto môže byť i na pohľad neškodná dvojhodinová cesta autom pre dieťa riziková a nebezpečná.

Našťastie, dieťa neutrpelo žiadnu dlhodobú ujmu na zdraví, no mladí manželia vyzývajú rodičov, aby na svoje deti počas cesty dávali pozor a dôsledne sledovali ich zdravotný stav aj po príchode domov.

Obvineného Kaliňáka a Brhela predvolali vypovedať na NAKA

Vlhová na MS v zjazdovom lyžovaní odjazdí len dve disciplíny, Pini musel prihliadnuť na jej zdravotný stav