Žiadny Justin Bieber či Ed Sheeran: Toto sú speváci s najväčším hlasovým rozsahom!

V hudobnom svete existuje mnoho vynikajúcich spevákov a speváčok, ktorých hlasový rozsah a technika si získali fanúšikov po celom svete. Zameriame sa na niektorých z najlepších spevákov a speváčok v histórii a poskytneme reálne údaje o ich hlasových rozsahoch.

1. Mariah Carey

Mariah Carey je jednou z najpopulárnejších a najúspešnejších speváčok všetkých čias. Jej hlasový rozsah sa odhaduje na približne 5 oktáv, od F2 až po G7. Tento rozsah je neuveriteľne široký a umožňuje Careyovej ľahko prechádzať medzi rôznymi tóninami a rozmanitými štýlmi spevu.

Mariah Carey talks struggles and racial identity: 'How was I supposed to  fit in?'

2. Freddie Mercury

Freddie Mercury bol frontman britskej rockovej skupiny Queen a jeho hlasový rozsah bol približne od F2 až po G5. Aj keď jeho rozsah nie je taký široký ako u niektorých speváčok, Mercuryove schopnosti a technika mu umožňovali ľahko prechádzať medzi rôznymi štýlmi spevu a vytvárať pôsobivé vokály.

3. Whitney Houston

Whitney Houston bola jednou z najvýznamnejších speváčok 80. a 90. rokov a jej hlasový rozsah sa odhaduje na približne 4 oktávy, od C3 až po C7. Jej silný hlas a technika jej umožňovali vytvárať pôsobivé vokály, ktoré ju urobili jednou z najúspešnejších a najvplyvnejších speváčok svojej generácie.

Whitney Houston - This Day In Music

4. Axl Rose

Axl Rose bol frontman skupiny Guns N ‘Roses a jeho hlasový rozsah sa odhaduje na približne 5 oktáv, od F1 až po Bb6. Jeho schopnosti a technika mu umožňovali vytvárať rozmanité a pôsobivé vokály, ktoré sa stali kultovými v rockovej hudbe. Najnovší výskum dokonca potvrdil, že hlasovým rozsahom predbehol i Mariah Carey!

Guns N' Roses in Lima: How to redeem tickets purchased in 2020 for the new  date in October? - Infobae

5. Céline Dion

Céline Dion je kanadská speváčka, ktorá má veľmi silný hlasový rozsah, od C3 až po C6. Jej technika spevu a schopnosti interpretácie jej umožňujú vytvárať nádherné a emocionálne ladené vokály, ktoré sa stali jej obchodnou značkou.

Celine Dion Cancels Upcoming North American Tour Due to Health Issues –  Rolling Stone

6. David Bowie

David Bowie bol spevák, skladateľ a herec, ktorého hlasový rozsah sa odhaduje na približne 4 oktávy. Dokázal prejsť od C2 až po C6 a jeho schopnosti vytvárať vokály v rôznych žánroch, vrátane rocku, popu a elektronickej hudby, ho robia jedným z najvplyvnejších hudobníkov histórie.

David Bowie 75th birthday livestream concert announced

7. Prince

Prince bol multiinštrumentalista a spevák, ktorého hlasový rozsah sa odhaduje na približne 4 oktávy. Dokázal prejsť od A1 až po Bb5 a jeho schopnosť vytvárať silné vokály v rôznych žánroch ho robia jedným z najlepších spevákov všetkých čias.

Prince's 40 Biggest Hits On The Charts – Billboard

8. Christina Aguilera

Christina Aguilera je jednou z najlepších speváčok v popovej hudbe. Jej hlasový rozsah sa odhaduje na približne 4 oktávy, od C3 až po C7. Aguilera sa prejavuje ako vynikajúca technická speváčka, ktorá dokáže ľahko prejsť medzi rôznymi štýlmi a tóninami spevu.

Christina Aguilera Reflects on the 'Dirrty' Backlash She Received 20 Years  After 'Stripped'