Žena si svoju bradu holiť neplánuje! Želá si to jej priateľ, ktorému sa taká páči. Prečo jej vlastne rastie brada?

Tridsaťročná Coral sa celý život trápi s nadmerným ochlpením, ktoré je u ženy ojedinelé. Nie, Coral nie je nebinárna alebo preoperovaná z muža na ženu či naopak. Trápia ju zdravotné problémy. Podstatné je, že jej vzhľad by každý deň mohla vyriešiť žiletka či holiací storojček. No o tom nechce počuť ani ona, no ani jej priateľ, ktorému sa jej vzhľad natoľko páči, že jej zakázal sa holiť.

Coral už v deviatich rokoch začalo rásť dobre známe prvé pubertálne ochlpenie, v dvanástich už sa musela holit každý deň. Za všetko môže zdravotný problém, konkrétne ide o syndróm polycystických vaječníkov. Kvôli nemu má extrémne, abnormálne hodnoty hormónov v tele, pričom jej chlpy rastú úplne všade, kde si len dokážete predstaviť. Coral až do tridsiatky zdieľala svoj životný príbeh na sociálnych sieťach a snažila sa s týmto problémom bojovať.

„Cítila som, že holenie je jediný spôsob, ako prežiť,“ opisuje Coral pre britský server Daily Star. Tým narážala na to, že bola dlho obeťou posmeškov a urážok. No ďalej odmieta znášať urážky a povedala si DOSŤ! Nechce sa trápiť holením a chce byť sama sebou. Údajne sa tak cíti lepšie. S jej rozhodnutím je spokojný aj jej priateľ Illias, ktorého zjevne unavilo nekonečne dlho strávený čas pred zrkadlom.

Zdroj: Daily Star
Zdroj: Daily Star

„Potom, ako som sa prestala holiť, boli sme obaja oveľa šťastnejší. On preto, že som si konečne začala byť istá sama sebou, a ja preto, že už ma konečne nepálí citlivá koža,“ opisuje Coral.

Coral urobila ešte jedno dôležité rozhodnutie, ktoré je znamením, že jej sebavedomie prudko narástlo.

Aké? Dočítaš sa na druhej strane + nájdeš tam ďalšie foto