Žilaví opäť trúchlia: po rokoch od tragédie, ktorú zavinil známy moderátor, ich postihla ďalšia strata

FOTO: Nový Čas

Rasťo Žitný, bývalý televízny moderátor, kedysi žiaril na obrazovkách sľubnou kariérou a šťastným životom. Dňa 29. júna 2008 sa však jeho život navždy zmenil, keď pri tragickej nehode usmrtil 5-ročného Tomáška Žilavého. Zatiaľ čo sa snažil zotaviť zo svojich fyzických zranení, rodina Žilavých musela čeliť nenapraviteľnej strate. Po šestnástich rokoch táto tragédia opäť ožíva v srdciach tých, ktorí prežili.

FOTO: Nový Čas

Tragédia, ktorá zmenila životy

Dňa 29. júna 2008 Rasťo Žitný svojim luxusným autom narazil do skupiny cyklistov na Záhorí za Rohožníkom. Následky boli katastrofálne – 5-ročný Tomáško Žilavý zahynul a jeho otec Milan bol ťažko zranený. Žitný, ktorý v tom čase riadil svoje auto vo vysokej rýchlosti, sa neskôr obhajoval, že krátko pred zrážkou ho prepadli prudké bolesti chrbta, čo mu spôsobilo stratu vedomia. Súdne vyšetrovanie odhalilo, že Žitný jazdil rýchlosťou až 139 kilometrov za hodinu a do cyklistov narazil v rýchlosti medzi 90 a 100 kilometrov za hodinu.

FOTO: Plus 7 Dní

Táto udalosť zmenila nielen život Rasťa Žitného, ale aj životy členov rodiny Žilavých. Po nehode sa Žitný utiahol do ústrania, trápili ho nielen fyzické zranenia, ale aj tie duševné. Jeho kariéra televízneho moderátora sa rozpadla, rovnako ako jeho manželstvo. Zo sľubného mladého muža sa stal človek, ktorý musel čeliť právnym následkom svojich činov.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane