Prečítaj si, čo podľa numerológie znamená, keď vidíš na hodinkách magický čas 11:11

Čas 11:11 mnohí z nás vidia na hodinkách často a myslia si, že je to viac než len náhoda. Podľa numerológie, ktorá sa zaoberá mystickému významu čísel, je toto číslo spojené s posolstvami priamo z vesmíru. Čo teda znamená 1111?

Numerológia je veda o symbolickom význame čísel, ktorá sa využíva v rôznych duchovných praktikách a náboženstvách. Napríklad číslo 11 má v kresťanstve význam dokonalosti a jednoty.

Zmysel v čase 11:11

Čas 11:11 je považovaný za špeciálny okamih, ktorý nám prináša nový začiatok alebo pozitívne zvraty v živote. Pre mnohých z nás to evokuje pocit dôležitosti, pretože ide o zrkadlové číslo. Podľa numerológie, keď sa na hodinách objaví 11:11, je to znak, že vesmír nám posiela podporné signály.

Niektorí tvrdia, že pri čase 11:11 môžeme mať bližšie spojenie s vesmírom a môžeme ovplyvniť svoj osud prostredníctvom pozitívnych myšlienok a želaní. Preto by sme mali v tom čase blokovať negativitu, aby sme si do života neposielali nesprávne signály. Pre iných je 11:11 aj odkazom od ich osobných anjelov. Anjelské čísla sú opakujúce a môžu nám prinášať duchovné posolstvá.

Číslo 1111 má teda údajne signalizovať, že náš ochranný anjel je mimoriadne blízko a chce, aby sme sa sústredili na pozitívne myšlienky.

 

Ale čo ak si všímame čas 11:11 príliš často? Ide o náhodu? Alebo to vysvetlí veda?

V článku pre Psychology Today píše John W. Hoopes, PhD,  že ak sa nám zdá, že vidíme čas 11:11 častejšie ako ktorýkoľvek iný čas, pravdepodobne prežívame apoféniu – “chybu vnímania ”

My ľudia sme dobrí v tom, že si všímame určité veci, ktoré sú v danom okamihu v našich myšlienkach, viac, než veci, ktoré sa nám zdajú menej dôležité či obyčajné. Myslíte na to, že si naozaj máte kúpiť tú novú drahú tašku? Ak áno, tak ju takmer isto začnete vidieť všade. Práve ste si s partnerom povedali, že sa pokúsite o dieťa? Môže sa zdať, že všetko okolo vás náhle súvisí s deťmi.

Vedci nazývajú tento jav selektívne vnímanie. Tento termín opisuje psychickú tendenciu človeka vnímať určité aspekty nášho prostredia intenzívnejšie, pričom úplne blokujeme iné. Takže ak sa nám zdá, že čas 11:11 vidíme príliš často, nemusí to tak byť. Len my sami si to vsugerujeme.