Poľská modelka si nechala potetovať oči. Na jedno oko nevidí a aj na druhé pomaly stráca zrak

Aleksandra Sadowska z Vroclavu v Poľsku sa rozhodla pre extrémny krok, ktorý je pre väčšinu ľudí nepochopiteľný. Chcela napodobniť rapera Popek, ktorý má kompletne čierne očné buľvy, a preto navštívila tatéra. Ak by tušila, aké budú následky a akú „daň“ za to zaplatí, určite by sa nikdy na takéto rozhodnutie neodhodlala. Po vykonaní tetovania sa 25-ročná žena začala sťažovať na silné bolesti očí. Miestne médiá informovali, že tatér Piotr A. jej povedal, že je to normálne a odporučil jej lieky proti bolesti. Avšak situácia bola oveľa vážnejšia.

Tatér Piotr A momentálne čelí obžalobe a hrozia mu až 3 roky väzenia. Ukázalo sa, že počas tetovania urobil viacero chýb, z ktorých najzávažnejšou bolo použitie nesprávneho atramentu určeného na tetovanie pokožky, ktorý by nikdy nemal prísť do kontaktu s očami. „Existujú jasné dôkazy o tom, že tatér nevedel, ako vykonať takýto závažný akt. Napriek tomu to podstúpila a viedlo to k tragédii,“ uviedla právnička mladej modelky. Lekári oznámili Aleksandre, že strata zraku v pravom oku je trvalá a nenapraviteľná, pričom pravdepodobne stratí zrak aj v ľavom oku.

„Žiaľ, lekári mi zatiaľ nepovedali nič pozitívne a neočakávajú žiadne zlepšenie. Poškodenie je príliš hlboké a rozsiahle. Obávam sa, že čoskoro budem úplne slepá. Napriek tomu sa neplánujem uzavrieť do seba a žiť v depresii. Jednoducho budem fungovať ďalej,“ vyjadrila sa Aleksandra. Tatér, ktorý je za to zodpovedný, však tvrdí, že sa cíti nevinný.

Nebezpečenstvá sklerálnej pigmentácie

Tetovanie očných buľiev, známe aj ako sklerálna pigmentácia, je extrémnym druhom telesného modifikovania, ktorý so sebou nesie veľké riziká. Tento kontroverzný zákrok sa stal populárnym medzi niektorými komunitami fanúšikov extrémneho body artu, no odborníci na zdravotnú starostlivosť dôrazne varujú pred jeho podstupovaním. Riziká zahŕňajú infekcie, chronické bolesti, poškodenie zraku a v extrémnych prípadoch aj slepotu.

V prípade Aleksandry Sadowskej išlo o zle vykonaný zákrok, kde bol použitý nesprávny atrament. Atramenty určené na tetovanie pokožky obsahujú chemikálie, ktoré môžu spôsobiť vážne poškodenie očných tkanív. Vhodné sú len špeciálne vyvinuté pigmenty, no aj tie musia byť aplikované odborníkmi s dostatočnými skúsenosťami.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane