Fero Joke zvažuje odchod zo Slovenska. Prestáva sa tu cítiť bezpečne. Nepríjemnú skúsenosť má dokonca aj so susedmi!

foto: instagram.com

foto: instagram.com

“Mnohí ľudia sa ešte nestretli s homosexuálmi a majú strach. Táto vláda sa snaží získať takýchto ľudí a strašiť ich nami. Je to veľmi nepríjemné, lebo budeme šikanovaní ešte viac,” uviedol Fero Joke. Obáva sa, že nezodpovedné správanie politikov môže viesť k nárastu teroristických útokov. “Mnohí politici nevážia svoje slová, vidia len moc a peniaze, aj za cenu ľudských životov,” dodal.

Jeho skúsenosti so šikanou siahajú až do školských čias a pokračovali aj v nedávnej minulosti. V obci, kde žil, mu posprejovali dom. “Zažil som tam toho viac, ale nechcem už o tom hovoriť. Do tej obce by som sa už nikdy nevrátil. Zlomilo sa to vo mne a odišiel som, nechajúc tam všetky svoje kvety a stromy, ktoré som miloval,” priznal pre Báječnú ženu.

Teraz uvažuje o možnom odchode zo Slovenska. Aj keď sa považuje za hrdého Slováka a miluje slovenskú prírodu a ľudí, uvažuje o odchode, ak sa situácia nezlepší. “Ak zistím, že sa tu nedá dobre žiť a nie sme v bezpečí, odídem. Možno na nejaký čas, aby som bol niekde inde a potom sa vracal za rodičmi a priateľmi,” povedal.

foto: instagram.com

František Košarišťan patrí medzi popredných slovenských komikov a jeho humor má množstvo priaznivcov. Avšak otvorené vyjadrenia o svojej sexuálnej orientácii priniesli aj množstvo negatívnych reakcií. Šikana a útoky, ktoré podnecujú politici svojimi extrémnymi vyjadreniami, sú pre neho a mnoho ďalších členov LGBTI komunity na dennom poriadku.

Politická situácia na Slovensku je aktuálne veľmi polarizovaná. Časť politikov využíva strach a predsudky na získanie politických bodov, čo vedie k nárastu nenávistných prejavov voči menšinám.

Rastúci počet útokov na členov LGBTI komunity vedie mnohých k úvahám o emigrácii. Tento trend potvrdzujú aj rôzne výskumy a správy o zhoršujúcej sa tolerancii a bezpečnosti pre LGBTI osoby na Slovensku.

Fero Joke nie je jediný, kto zvažuje odchod. Podobné úvahy majú aj ďalší členovia LGBTI komunity, ktorí sa cítia ohrození a nechránění vo svojej vlastnej krajine. Tento fenomén je súčasťou širšieho problému, ktorému Slovensko čelí, a to nárastu extrémizmu a netolerancie v spoločnosti.

Zanechajte svoj hlas

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.