Za pracovným stolom primátorky mesta sa ocitli nečakaní hostia

V meste Svidník “úradovali” predškoláci. V rámci Dňa materských škôl si prišli deti pozrieť pracovisko primátorky mesta.

Deti si vyskúšali sedieť za pracovným stolom primátorky a zapojiť sa mohli aj do debaty s primátorkou. Témou diskusii bola aj separácia odpadu. Mestský úrad chce takýmto spôsobom naučiť deti separovať a vysvetliť im, prečo je dôležité, aby sme odpad hádzali do správnych nádob.
Deti taktiež vedeli, čo sa rokuje v zasadacej miestnosti úradu.

Primátorka Marcela Ivančová: “Milé deti, prajem Vám takéto zvedavé objavovanie sveta aj v školských laviciach a ešte nádherné chvíle pri hre a vzdelávaní v škôlke.” 

Z iniciatívy Slovenského výboru Svetovej organizácie pre predškolskú výchovu (SV OMEP) vznikla myšlienka usporiadať Deň materských škôl na Slovensku. Významným medzníkom v dejinách predškolskej pedagogiky na Slovensku sa stal dátum 4. november 1829. V tento deň vznikla a bola založená v Banskej Bystrici prvá detská opatrovňa na území Slovenska. Jej zakladateľkou bola grófka Mária Terézia Brunswická.

Zdroj: svidnik.sk

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

Táto webová stránka používa cookies, aby zlepšila vaše používanie. Predpokladáme, že s tým súhlasíte, ale ak si budete priať môžete sa odhlásiť. Povoliť Prečítať viac