Vojnou zmietaný a vyhladovaný Jemen oznámil prvý prípad nákazy novým koronavírusom

0 15

10.4.2020 (Webnoviny.sk) – Medzinárodne uznaná vláda v Jemene v piatok potvrdila prvý prípad koronavírusu v tejto vojnou zmietanej krajine. Správa vyvoláva obavy, že prípadné šírenie nákazy by vzhľadom na tamojšiu situáciu, rozsiahlu chudobu a chabý systém zdravotníctva mohlo mať pre obyvateľov zničujúce následky.

Koalícia vedená Saudskou Arábiou dočasne zastavila tento týždeň boje s cieľom zabrániť šíreniu pandémie.

Viac o téme: Koronavírus

Ostatní čítajú

Najnovšie oznámenie prichádza v čase, keď Svetový potravinový program (WFP) informoval, že zníži na polovicu pomoc v častiach Jemenu, ktoré sú pod kontrolou povstaleckých húsíov.

Dôvodom je problém s dotáciami. Darcovia, medzi nimi aj Spojené štáty, zastavili svoje príspevky pre obavy, že povstalecké sily blokujú a zámerne komplikujú dodávky humanitárnej pomoci.

Organizácia Spojených národov (OSN) označila situáciu v Jemene za najhoršiu humanitárnu katastrofu na svete. Na humanitárnu pomoc je odkázaných vyše 24 milióna obyvateľov, pričom mnohí sú na pokraji vyhladovania.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Vojnou zmietaný a vyhladovaný Jemen oznámil prvý prípad nákazy novým koronavírusom © SITA Všetky práva vyhradené.

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

Táto webová stránka používa cookies, aby zlepšila vaše používanie. Predpokladáme, že s tým súhlasíte, ale ak si budete priať môžete sa odhlásiť. Povoliť Prečítať viac