Vallo tvrdí, že protipandemické opatrenia majú na obyvateľov Bratislavy vážny dopad

14.9.2020 (Webnoviny.sk) – Primátor Bratislavy Matúš Vallo tvrdí, že protipandemické opatrenia štátu majú vážny dopad na obyvateľov mesta.

“Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave v sobotu prijal nové opatrenia proti šíreniu koronavírusu v Bratislave,” uviedol Vallo na sociálnej sieti s tým, že medzi najzásadnejšie patrí obmedzenie kapacity hromadných podujatí na 100 ľudí v exteriéri a 50 ľudí v interiéri.

Viac o téme: Koronavírus

“Dáta síce potvrdzujú, že epidemiologická situácia v meste je vážna, faktom ale je, že toto opatrenie má vážne dopady na tisícky ľudí v Bratislave, ktorí pracujú v oblasti kultúry, športu a ďalších sektoroch,” doplnil a podotkol, že opatrenia zavádza RÚVZ, nie mesto. “Finálne znenie záväzného opatrenia s nami hygienik nekonzultoval,” dodal.

Primátor pripomenul, že mesto opatrenia RÚVZ v Bratislave musí rešpektovať. “Kľúčové je, aby sa akékoľvek rozhodnutia štátu zakladali na kvalitných dátach o tom, aké správanie, aktivity a podujatia predstavujú najvážnejšie riziko pre šírenie koronavírusu a prijímali sa iba také opatrenia, ktoré sú skutočne nevyhnutné a efektívne,” myslí si Vallo a dodáva, že hromadné podujatia zahŕňajú veľmi širokú škálu aktivít s odlišným rizikom pre šírenie vírusu.

“Sme presvedčení, že štát by mal pri prijímaní obmedzení zohľadňovať tieto odlišnosti a definovať opatrenia precízne a zrozumiteľne, aby obyvatelia nášho mesta dôverovali, že sa obmedzuje skutočne iba to, čo je nevyhnutné a má zmysel,” doplnil. “Myslím si, že je načase, aby štát adekvátne kompenzoval umelecké profesie a všetkých tých, ktorí sú súčasťou tohto sektora, vzhľadom na rozsah opatrení, ktoré im už pol roka berú živobytie,” uzavrel Vallo.

Viac k témam: Koronavírus, primátor Bratislavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Vallo tvrdí, že protipandemické opatrenia majú na obyvateľov Bratislavy vážny dopad © SITA Všetky práva vyhradené.

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

Táto webová stránka používa cookies, aby zlepšila vaše používanie. Predpokladáme, že s tým súhlasíte, ale ak si budete priať môžete sa odhlásiť. Povoliť Prečítať viac