V Prešove postavili nový cyklochodník. Pozri sa, kde ho nájdeš

V Prešove potešili obyvateľov, ktorí pravielne menia auto za bycikel. Mesto Prešov odovzdalo do užívania novovybudovaný cyklochodník na ulici Sekčovská. Nový úsek prepojil existujúci cyklochodník na ulici Laca Novomeského s lokalitou Pod Šalgovíkom.

V meste sa pravidelne rozširuje cyklistická infraštruktúra. Cyklochodník prišla odovzdať do užívania primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová. „Som rada, že nový cyklochodník na najväčšom prešovskom sídlisku sa podarilo vybudovať práve na frekventovanej Sekčovskej ulici, ktorá doteraz nebola pre cyklistov dostatočne bezpečná. Prešovčania, ktorí preferujú dopravu na bicykloch sa teraz plynule dostanú cez ulicu Laca Novomeského a hlavnú cyklistickú tepnu na Rusínskej až do centra mesta.“

Cyklochodník bol navrhnutý ako dvojpruhová komunikácia so šírkou 2 x 1,25 m. Na existujúcej vozovke v lokalite Pod Šalgovíkom ako jednosmerná jednopruhová komunikácia so šírkou 1,25 m. Cyklochodník sa tiahne popri chodníku pre chodcov a má dĺžku viac ako 1100 metrov. 

Nová stavba rozšírila existujúcu cyklistickú sieť v Prešove, ktorej celková dĺžka je približne 27 kilometrov.

Náklady na realizáciu cyklochodníka predstavujú 82.746,11 EUR a mesto sa podieľalo spolufinancovaním vo výške 5% z celkovej sumy.

Zdroj: presov.sk

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

Táto webová stránka používa cookies, aby zlepšila vaše používanie. Predpokladáme, že s tým súhlasíte, ale ak si budete priať môžete sa odhlásiť. Povoliť Prečítať viac