V Humennom zavedú participatívny rozpočet

V stredu 23. októbra sa uskutočnilo v poradí IX. zasadnutie Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Humennom. Zúčastnilo sa ho 23 poslancov. Najviac diskutovanou témou bolo zvýšenie poplatku za komunálny odpad (KO). Jednou z najväčších noviniek v roku 2020 bude participatívny rozpočet.

Pravidlá participatívneho rozpočtu vypracoval poslanec MsZ Martin Ruščanský (Spájame sa pre Humenné). Cieľom je umožniť obyvateľom mesta Humenné zapojiť sa do rozhodovania samosprávy a priblížiť jej fungovanie širokej verejnosti. V rámci participatívneho rozpočtu budú môcť Humenčania rozhodovať napr. o realizácii rôznych projektov, ktorých financovanie bude realizované z verejných výdavkov. Obyvatelia mesta tak sami rozhodnú, na čo poputuje časť peňazí z rozpočtu mestskej pokladnice formou hlasovania za jednotlivé projekty.

V nasledujúcom roku bude na participatívny rozpočet vyčlenených z rozpočtu mesta 12 000,-€.

Poslanecký zbor

Proti zavedeniu participatívneho rozpočtu boli poslanci Ivan Hopta a Andrej Semanco, poslankyňa Luciána Hoptová sa zdržala. Ostatní poslanci návrh podporili.

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

Táto webová stránka používa cookies, aby zlepšila vaše používanie. Predpokladáme, že s tým súhlasíte, ale ak si budete priať môžete sa odhlásiť. Povoliť Prečítať viac