v Humennom postavia nový atletický ovál

Vláda SR a Slovenský atletický zväz (SAZ) podporili rekonštrukciu a výstavbu 23 štadiónov na Slovensku. Medzi úspešnými žiadateľmi je aj Humenné.

V súčasnosti je na Slovensku iba 11 štadiónov, ktoré majú 6 až 8 dráh 400 metrového o­válu.

Humenský ovál bude 400 metrový so šiestimi dráhami
Projekt podalo mesto ešte 13. septembra tohto roku ako Žiadosť o poskytnutie príspevku na ,,Výstavbu mestského atletického areálu na ul. Hrnčiarskej v Humennom“. V žiadosti bolo Humenné úspešné. Vláda a SAZ schválilo dotáciu vo výške 250 000,- €.

“Samotnou rekonštrukciou vznikne atletický areál zodpovedajúci požiadavkám Medzinárodnej asociácie atletickej federácie IAAF v zmysle technického manuálu IAAF ,,Track and Field Facilities manual 2008”. V rámci areálu sa vybudujú atletické sektory pre hod kladivom, hod diskom, skok do výšky s viacúčelovou plochou, skok do diaľky a trojskok, skok o tyči, vrh guľou a hod oštepom. Športovci tak budú môcť podávať ešte lepšie výkony na adekvátnej úrovni. Základom rekonštrukcie bude 400 metrov dlhý atletický ovál so šiestimi dráhami na ovále a ôsmimi dráhami na rovinke pred tribúnou, ktorého súčasťou bude aj vodná priekopa s púzdrami pre osadenie pevnej prekážky.”, píše Mgr. Michaela Dochánová na stránke mesta.

Zdroj: humenne.sk

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

Táto webová stránka používa cookies, aby zlepšila vaše používanie. Predpokladáme, že s tým súhlasíte, ale ak si budete priať môžete sa odhlásiť. Povoliť Prečítať viac