- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

USA a Čína podpísali prvú fázu obchodnej dohody, má zmenšiť napätie v spore

0 15

- Reklama -

15.1.2020 (Webnoviny.sk) – Prezident USA Donald Trump podpísal dohodu o obchode s Čínou, od ktorej sa očakáva, že podporí export produktov amerických farmárov a priemyselných výrobcov a jej cieľom je tiež zmenšiť napätie v dlhodobom spore medzi oboma ekonomickými veľmocami. Vážnejšie obchodné problémy sa majú riešiť počas budúcich vyjednávaní.

Nie je však jasné, kedy by sa mohli začať a málo pozorovateľov očakáva veľký pokrok pred novembrovými prezidentskými voľbami v USA.

- Reklama -

- Reklama -

Táto dohoda je “napravením škôd z minulosti,” povedal Trump počas stredajšieho podpisu v Bielom dome. Čínsky prezident Si Ťin-pching v liste Trumpovi, ktorý prečítal hlavný čínsky vyjednávač Liou Che, uviedol, že dosiahnutie prvej fázy obchodnej dohody je “dobré pre Čínu, USA a celý svet”.

Ostatní čítajú

Viac k témam: Čína, clá USA, obchodná dohoda, obchodná vojna
Zdroj: Webnoviny.sk – USA a Čína podpísali prvú fázu obchodnej dohody, má zmenšiť napätie v spore © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

Táto webová stránka používa cookies, aby zlepšila vaše používanie. Predpokladáme, že s tým súhlasíte, ale ak si budete priať môžete sa odhlásiť. Povoliť Prečítať viac