Zomrela známa speváčka a víťazka slovenskej talentovej show, Patrícia. Mala len 25 rokov.

Mladá a talentovaná speváčka bojovala so zákerným onkologickým ochorením, ktorému v nedeľu 1. októbra podľahla. Píše denník Nový Čas a správu pre ČTK potvrdila jej manažérka Jana Švábová.

Patrícia Burda Janečková získala mnoho ocenení a jej kariéra sa začala v roku 2010, keď vyhrala v známej slovenskej show Talentmánia, ktorú vysielali televízia Markíza a televízia Nova. V roku 2014 sa stala absolútnou víťazkou svetovej speváckej súťaže Concorso Internazionale Musica Sacra v Ríme. Získala vďaka tomu štipendium na letných speváckych kurzoch v talianskom Arezze. V roku 2016 dostala tri ocenenia na Medzinárodnej speváckej súťaži Antonína Dvořáka v Karlových Varoch.

O svojej diagnóze začala verejne rozprávať vo februári 2022. Na sociálnej sieti vtedy oznámila, že napriek množstvu koncertov ktoré ju čakali, musela zmeniť svoj program. Začal sa jej náročný boj s onkologickým ochorením. Patrícii Jančekovej našli zhubný nádor na prsníku.

Patrícia vtedy na sociálnej sieti napísala:

„Drahí priatelia, tento rok mal byť plný krásnych koncertov a divadelných predstavení. Všetko je inak. Pred pár dňami som od lekárov zistila, že ma čaká veľký boj. Rakovina bola, je a bude medzi nami, aj keď som si vždy myslela, že mladý rovná sa zdravý, nie je tomu tak. Výsledky biopsie preukázali zhubný nádor poprsia,“ napísala vtedy ťažko sa čítajúce slová Patrícia.