in ,

Známy slovenský hokejista získal cenu OCKO ROKA 2023. Po tragickej rodinnej udalosti sa sám stará o dve deti.

Slovenský hokejový reprezentant sa stal Oteckom roka. Informuje o tom aj portál sport24.sk

Juraj Valach v roku 2016 prišiel o manželku, ktorá v 25. týždni tehotenstva dostala krvácanie do mozgu. Lekárom sa podarilo zachrániť už len dve deti, ktoré vtedy ešte nosila pod bruškom.

Jeho dcérka Amália sa narodila zdravá no o čosi horšie dopadol jeho synček Jerguš. Po nedostatočnom prísune kyslíka má  mozgovú obrnu s ťažkou duševnou zaostalosťou.

„V Piešťanoch nám ukázali miesto, ktoré má v mozgu poškodené – koordináciu pohybov. Preto aj keď papá, stále kýve hlavičkou a musíme ho držať. Maminu mu nenahradíme, len môžeme prispieť k tomu, že sa bude mať lepšie,“ povedal pre sport24.sk dávnejšie Valach.

 

Valach zostal s deťmi sám a vychováva ich bez ich matky. Našťastie ako priznal, pomáhajú mu jeho rodičia. Slovenského hokejovému reprezentantovi sa tak zmenil svet doslova zo dňa na deň. Musel sa naučiť robiť veci, ktoré v minulosti naočakával. Jeho obetavosť, výchovu a starostlivosť o deti si všimol aj magazín Mama a ja. Zástupcovia magazínu ho po diváckom hlasovaní vyhlásili za otca roka 2023.

„Chcem sa veľmi pekne poďakovať, že tu môžem stáť a že tu stojím medzi takými vynikajúcimi a úžasnými ľuďmi, ktorí robia to najlepšie pre svoje deti, čo vedia. Nedá mi nespomenúť, že by som tu nestál, keby nie je mojej mamy a otca, bez ktorých by som to v živote nezvládol,“ povedal v ďakovnej reči Valach.

Otec Juraj je bývalý reprezentant v ľadovom hokeji, olympionik a účastník MS v roku 2014.

“Juraj je trochu iný otec ako ostatní, pretože pracuje ako profesionálny športovec takže 7 mesiacov z roka jeho starostlivosť o deti zahrňuje náročné cestovanie domov. Niekoľkokrát do týždňa precestuje stovky kilometrov, aby mohol byť s deťmi, aby mohol svoje deti vidieť koľkokrát len na pár hodín aj medzi zápasmi alebo tréningami. 5 mesiacov v roku je otec ako každý iný. Deťom navarí, postará sa, oblečie , Jerguša prebalí a venuje sa im celé dni”., píše sa v zdôvodnení nominácie na ocenenie Otec roka 2023

 

Zdroj: mamaroka.mamaaja.sk

 

Vedec vyriešil záhadu Bermúdskeho trojuholníka a prezradil dôvod, prečo v ňom miznú lode