in ,

Ženu obvinili zo špionáže pre Čínu, informátorom mal byť aj jej manžel

3.8.2021 (Webnoviny.sk) – Nemeckí spolkoví prokurátori obvinili ženu, podozrivú z toho, že bola informátorka čínskej tajnej služby. Klara K., ktorá má nemecké a talianske občianstvo, je manželka ďalšieho podozrivého – Klausa L., ktorého v júli zatkli rovnako za špionáž pre Čínu.

Obvinenia voči obom vzniesli na súde už v máji. Podľa súdnych dokumentov je Klara K. obvinená z podporovania špionážnych aktivít jej manžela od roku 2010.

Klaus L. je politológ a od roku 2001 viedol think tank. Podľa prokurátorov ho aj s manželkou kontaktovali zamestnanci čínskej spravodajskej služby, keď boli na prednáškovej ceste v Šanghaji v júni 2010.

Dvojica je obvinená, že pravidelne do novembra 2019 tajnej službe odovzdával informácie pred a po štátnych návštevách či nadnárodných konferenciách. Dané informácie pochádzali najmä od „vysokopostavených účastníkov“, s ktorými boli v kontakte vďaka zmienenému think tanku.

Cesty na stretnutia s čínskymi agentmi páru preplácali a tiež dostali odmenu.

Viac k témam: špionáž, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Ženu obvinili zo špionáže pre Čínu, informátorom mal byť aj jej manžel © SITA Všetky práva vyhradené.

Tréner Ševčenko končí na lavičke Ukrajiny. Dokázali sme, že môžeme hrať moderný futbal, tvrdí

Bývalý špeciálny prokurátor mal v kancelárii zaujímavé listiny, našli tam aj návrh na väzbu Norberta Bödöra