Zelenskyj podpísal dekréty o sankciách na viac ako 400 fyzických a právnických osôb

Na sankčnom zozname sú aj rodiny ruského oligarchu Vladimira Potanina, ruského predstaviteľa Sulejmana Kerimova a vojaka zodpovedného za mučenie ukrajinských zajatcov.

22.4.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu podpísal dva dekréty schválené Národnou bezpečnostnou a obrannou radou o uvalení sankcií na viac ako 400 fyzických a právnických osôb.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Sankcie sa týkajú 25 ruských občanov, štyroch občanov Švajčiarska a ôsmich občanov Mali. Na sankčnom zozname sú aj rodiny ruského oligarchu Vladimira Potanina, ruského predstaviteľa Sulejmana Kerimova a vojaka zodpovedného za mučenie ukrajinských zajatcov. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Terčom ukrajinských sankcií sú aj ruské politické strany, technologické spoločnosti, ruská Ústredná volebná komisia a niektoré firmy registrované vo Švajčiarsku, Luxembursku, Francúzsku, na Cypre a na Malte. Podľa dokumentov zverejnených na webovej stránke ukrajinského prezidenta sankcie Kyjeva sú uvalené aj na viacero ruských športovcov a tiež na ruské internetové vyhľadávače Rambler a Yandex.

Viac k témam: Dekrét, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Zelenskyj podpísal dekréty o sankciách na viac ako 400 fyzických a právnických osôb © SITA Všetky práva vyhradené.