in ,

Zaočkovaní Slováci dostanú prechodný certifikát, európsky Green Pass bude koncom júna

18.5.2021 (Webnoviny.sk) – Každý slovenský občan, ktorý bol zaočkovaný, sa vo veľmi krátkom čase stane majiteľom „prechodného” certifikátu a od 26. júna aj štandardného európskeho Green Passu. Na zverejnenom videu o tom ubezpečuje minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Ako dopĺňa, Slovensko sa ako člen Európskej únie dohodlo, ze 26. júna zavedie spoločné európske Green passy. V stredoeurópskom priestore však zároveň vznikla iniciatíva skoršieho otvárania hraníc na základe vzájomného uznávania národných certifikátov.

Viac o téme: Koronavírus

Samozrejme, v skorej dobe tak urobíme aj my. Môžem všetkých ubezpečiť, že občania, ktorí budú zaočkovaní, už tento týždeň dostanú takýto dokument, ktorý bude samozrejme platný pri prechode hraníc s krajinami, ktoré s nami susedia,” uviedol minister. Stále pritom platí, že takéto potvrdenie si môžu vypýtať od svojho všeobecného lekára a čoskoro ho bude možné získať aj z databáz rezortu zdravotníctva.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Zaočkovaní Slováci dostanú prechodný certifikát, európsky Green Pass bude koncom júna © SITA Všetky práva vyhradené.

Gašpar či Krajmer ostávajú vo väzbe, najvyšší súd zrušil aj rozhodnutie o prepustení funkcionára

Ministri zahraničných vecí EÚ vyzvali na prímerie a zastavenie bojov medzi Izraelom a Palestínou