Výsledok nad 15 percent stranu Hlas-SD nesmierne teší, so Slovenskom sa údajne nič zle nestane (video)

Peter Pellegrini tvrdí, že bez jeho strany nebude možné zložiť akúkoľvek vládu.

1.10.2023 (SITA.sk) – Výsledok nad 15 percent stranu Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) nesmierne teší.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Záväzok pre členov Hlasu

Líder Hlasu-SD Peter Pellegrini opäť zopakoval, že bez jeho strany nebude možné zložiť akúkoľvek vládu. Ako sám uviedol, na jednej strane ich to teší, na druhej strane je to pre členov Hlasu-SD veľký záväzok. Pellegrini pogratuloval predsedovi strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robertovi Ficovi k predbežnému víťazstvu v parlamentných voľbách.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Volebná noc Hlasu (fotografie)

Gratulácia smerovala aj ostatným politickým subjektom, ktoré prekročili hranicu potrebných päť percent na vstup do parlamentu. Šéf Hlasu-SD zároveň ubezpečoval voličov, že po aktuálnych výsledkoch volieb nemusí zavládnuť panika, strach a taktiež si nemusí nikto baliť kufre a opúšťať Slovensko.

“Nič zlé sa so Slovenskom nestane”

„Nič zlé sa so Slovenskom nestane. V Hlase-SD dáme pozor na to, aby sa Slovensko nevrátilo k starým chybám,” zdôraznil Pellegrini. Zároveň by mu dávalo logiku, že by sa Smer-SD pri zostavovaní budúcej vlády obrátil v prvom rade naňho. Líder Hlasu-SD je však stále presvedčený o tom, že v jednej vláde nemôžu sedieť dvaja expremiéri.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Nefungovalo to Ivete Radičovej s Mikulášom Dzurindom, nefungovalo to Igorovi Matovičovi s Eduardom Hegerom,” dodáva.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Predčasné voľby na Slovensku 2023 (fotografie)

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda strany Demokrati, Predseda strany Hlas-SD, Predseda strany Smer-SD, Voliči
Zdroj: SITA.sk – Výsledok nad 15 percent stranu Hlas-SD nesmierne teší, so Slovenskom sa údajne nič zle nestane (video) © SITA Všetky práva vyhradené.