- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Výmenou vlády sa podľa Danka veľa vecí v koalícii skomplikovalo a vznikla špecifická situácia

0 9

- Reklama -

BRATISLAVA 31. júla (WebNoviny.sk) – Výmenou vlády sa podľa predsedu Národnej rady SR Andreja Danka (SNS) veľa vecí v koalícii skomplikovalo. Ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA, bral to ako osobné rozhodnutie vtedajšieho predsedu vlády Roberta Fica.

Stretnutie troch predsedov

„Bral som to ako fakt, ktorému som sa prispôsobil. Nemám k tomu negatívnu ani pozitívnu emóciu. Vnímam to ako pragmatický krok Smeru, ktorý sa tak rozhodol,“ povedal Danko.

Odporúčame:
Danko chce antifašistické opatrenia a zrušenie ĽSNS, s Kotlebom začína vojnu ako skôr so Slotom

Ostatní čítajú
1 z 5 367

- Reklama -

Predseda NR SR pripúšťa, že zmenou vlády vznikla špecifická situácia. „Obdobná bola, keď Iveta Radičová bola premiérkou a predseda strany bol ministrom zahraničných vecí. Dnes je predseda strany poslancom NR SR. To sú však vnútorné procesy, ktoré si musí doštrngať Smer. Je prirodzené, že na Koaličnej rade má vždy rozhodujúci hlas predseda koaličnej strany, ak strana nepoverí predsedu vlády,“ povedal Danko s tým, že Koaličná rada je stretnutím troch predsedov.

Vzťahy sú zatiaľ jasne nastavené

„Má fungujúci mechanizmus, ktorý je zásadný pre majoritu v parlamente a fungovanie vlády. Zatiaľ sú vzťahy jasne nastavené. Ak preberáme otázky, ktoré sa týkajú vlády, chodí na stretnutia aj premiér Peter Pellegrini. Ak sa týkajú otázky parlamentu, zabíjali by sme premiérov čas, keby sme ho volali na rokovania Koaličné rady,“ dodal šéf SNS.

Prezident Andrej Kiska v marci vymenoval Petra Pellegriniho za predsedu vládu a akceptoval jeho návrh kabinetu. Predchádzala tomu demisia premiéra Roberta Fica.

Viac k témam: Andrej Danko, Peter Pellegrini, Robert Fico, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Výmenou vlády sa podľa Danka veľa vecí v koalícii skomplikovalo a vznikla špecifická situácia © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

- Reklama -