in ,

Vydrží Ficova vláda celé štyri roky? Prieskum ukázal, voliči ktorých strán jej dávajú najmenšie šance

8.12.2023 (SITA.sk) – Spolu 65,3 percenta ľudí si myslí, že súčasná vládna koalícia vydrží celé štyri roky. Vyplýva to z prieskumu, ktorý robila agentúra AKO pre reláciu TV JOJ Na hrane od 7. do 14. novembra.

Voliči Smeru a Hlasu

Celkovo 28,6 percenta opýtaných si myslí, že vláda určite vydrží a 36,7 percenta sa vyjadrilo, že „skôr vydrží“. Nadpriemerne si to myslia najmä muži, ľudia vo veku 34 – 49 rokov, skôr vzdelanejší, ktorí majú aspoň stredoškolské vzdelanie s maturitou a hlavne vysokoškolsky vzdelaní.

Tento názor zastávajú nadpriemerne aj občania inej ako slovenskej alebo maďarskej národnosti a z regionálneho hľadiska ide najmä o obyvateľov Trenčianskeho, Trnavského, Banskobystrického, Bratislavského a Žilinského kraja. Taktiež sú to hlavne voliči strán SNS, Smer-SD, Hlas-SD, Republika a Szövetség/Aliancia.

Opoziční voliči

Naopak, 29,5 percenta opýtaných si myslí, že súčasná vládna koalícia nevydrží celé štyri roky, z toho podľa 7,5 percenta respondentov určite nevydrží a podľa 22 percent skôr nevydrží.

Myslia si to najmä ženy, najmladšia veková kategória respondentov (18 – 33 rokov). Najmä obyvatelia Prešovského kraja a voliči koalície Slovensko, Kresťanská únia a Za ľudí, hnutia Progresívne Slovensko a strán SaS a KDH.

Zvyšných 5,2 percenta opýtaných nevedelo na otázku odpovedať.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Prieskum
Zdroj: SITA.sk – Vydrží Ficova vláda celé štyri roky? Prieskum ukázal, voliči ktorých strán jej dávajú najmenšie šance © SITA Všetky práva vyhradené.

Ďalších takmer tisíc ruských vojakov padlo, tvrdí Ukrajina a uviedla aj celkové straty

TO VÁŽNE? Azra si to na Farme užívala s Denisom pár hodín po tom, čo jej frajer priniesol kyticu. Vzdychy a pohyby pod perinou prezradili veľa!