Voľby určia budúci charakter štátu i jeho zahraničnopolitické smerovanie, podľa Rybníčka je ich termín nebezpečný

Ja som volebné programy čítal a pri výbere som sa riadil vnútornými hodnotami, uviedol trenčiansky primátor.

30.9.2023 (SITA.sk) – Sobotňajšie voľby sú o charaktere štátu a o jeho zahraničnopolitickom smerovaní. Pre agentúru SITA to krátko po svojom sobotnom volebnom akte povedal trenčiansky primátor Richard Rybníček, ktorý je zároveň prezidentom Únie miest Slovenska (ÚMS).

Rozhoduje sa o tom, či zachováme demokraciu a slobodu, alebo Slovensko bude autoritatívny a totalitný štát,” vyhlásil Rybníček.

Hrozí prepadnutie jeho hlasu

Ten volil v jednom z troch volebných okrskov v Základnej škole Bezručova a svoj výber už vopred na sociálnej sieti avizoval. Volil stranu, ktorá musí o prienik do parlamentu výrazne zabojovať a reálne hrozí prepadnutie jeho hlasu.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Som na to pripravený, veď aj v posledných voľbách mi prepadol hlas. Ja som volebné programy čítal, pri výbere som sa riadil vnútornými hodnotami a naozaj som rád, keď spolupracujú konzervatívci s liberálmi,” poznamenal Rybníček.

Strany sa zhodli na eurofondoch

ÚMS pred voľbami hodnotila programy jednotlivých kandidujúcich strán. „Na jednej strane sa všetky politické strany vzácne zhodli v tom, že chcú eurofondy posunúť bližšie k regiónom. Na druhej strane po prečítaní volebných programov musím úprimne priznať, že nie všetkým verím, že dokončia decentralizáciu verejnej správy,” uviedol prezident ÚMS.

Rybníček sa vyjadril aj k termínu volieb, keďže po rokoch 1994, 1998 a 2002 sa voľby opäť raz uskutočnili v septembrovom termíne.

Ak by sme žili v stabilnom a predvídateľnom štáte, tak je v podstate jedno, kedy sa konajú voľby. V dnešnej ťažkej situácii a pri polarizovanej spoločnosti je však mať voľby v septembri veľmi nebezpečné hlavne pre prijímanie rozpočtu. Všetko nasvedčuje tomu, že Slovensko pôjde do rozpočtového provizória, čo ovplyvní aj život samospráv,” dodal trenčiansky primátor.

Viac k témam: Eurofondy, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Primátor Trenčína, Štátny rozpočet, Volebný program
Zdroj: SITA.sk – Voľby určia budúci charakter štátu i jeho zahraničnopolitické smerovanie, podľa Rybníčka je ich termín nebezpečný © SITA Všetky práva vyhradené.