Veľký posun vo vyšetrovaní prípadu Romana (†15), ktorý skočil zo strechy. Obvinili jeho spolužiačku. Hrozí jej prísny trest!

Keď sa len pätnásťročný Roman rozhodol skoncovať so svojím životom tým, že vyliezol na strechu školy, z ktorej sám zoskočil, mnohí jeho známi a priatelia zostali v šoku. Prípad pobúril verejnosť a mnohí vinia školu za to, že nezasiahla skôr. Môžu za to najmä vyjadrenia rodičov, ktorí podľa vlastných slov školu na šikanu upozorňovali.

Romana okolie považovalo za veľmi šikovného a nadaného žiaka. Pre pár jeho spolužiakov však mal byť terčom šikany. A aj šikana bola dôvodom, pre ktorý mal mať Roman psychické problémy a depresie.

Romanova mamina Iveta na vlastné oči videla, ako jej syn skočil zo strechy školy. Na poslednú chvíľu sa ho znažila spolu so zástupcom riaditeľa školy od jeho úmyslu odhovoriť. To sa im, žiaľ, nepodarilo.

Škola vo svojom stanovisku tvrdí, že tak, ako aj na iných školách, tak aj v tej v Parchovanoch riešia konflikty v správaní sa žiakov v triedach, ktoré sa stupňujú. Podľa nej spory medzi žiakmi v prevažnej miere nesú znaky konfliktov a nie šikany. Škola nechce uviesť, či existujú zápisy, ktoré sa dotýkajú prípadu Romana. Chcú počkať na závery vyšetrovania.

Vyšetrovanie sa však pohlo dopredu. Aké sú najnovšie informácie?

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane