- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Vandali rozbili čelné sklá na desiatkach autobusoch, hromadná doprava v Nitre mala výpadky

0 9

- Reklama -

NITRA 28. mája (WebNoviny.sk) – Dvadsať autobusov mestskej autobusovej dopravy a jeden prímestský sa stali v noci z nedele na pondelok terčom vandalského útoku v Nitre. Neznámy páchateľ alebo páchatelia poškodili čelné sklá autobusov.

Spôsobilo to výpadky mestskej autobusovej dopravy. Dopravca v pondelok v rannej špičke nevypravil 54 spojov. Ako informovala hovorkyňa spoločnosti Arriva Petra Helecz, kritická situácia potrvá niekoľko dní, pretože nepojazdná je takmer štvrtina vozového parku MHD. Prípadom sa zaoberá polícia.

Odporúčame:
Muž v Bratislave vošiel pod prechádzajúci vlak, zraneniam na mieste podľahol

- Reklama -

„Vyjadrujeme rozhorčenie nad týmto bezprecedentným útokom, ktorý v doterajšej histórii firmy nemá obdobu, zároveň prosíme cestujúcich o trpezlivosť. Robíme všetko, čo je v našich silách, aby sa nám podarilo autobusy opraviť a vrátiť do premávky. Obstaranie potrebných náhradných dielov a následné výmeny čelných skiel sú však časovo náročné,“ povedal generálny riaditeľ Arriva Nitra Juraj Kusy.

Ostatní čítajú
1 z 5 801

V dnešnej rannej špičke dopravca nevypravil 54 spojov na linkách 2, 4, 6, 8, 12, 24, 30 a 32. Po skončení rannej špičky zaistil prevádzku na všetkých trasách. Arriva sa obáva, že výpadky spojov budú aj v najbližších dňoch. Zoznam dotknutých spojov zverejní na stránke www.arriva.sk a na svojej facebookovej stránke.

Viac k témam: MHD Nitra, nitra, Polícia SR, vandalizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Vandali rozbili čelné sklá na desiatkach autobusoch, hromadná doprava v Nitre mala výpadky © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

- Reklama -