in ,

V predposledný septembrový deň má pokračovať súd v kauze prípravy vraždy Sylvie Volzovej

24.9.2022 (Webnoviny.sk) – Vo štvrtok 29. septembra by pred senátom Okresného súdu Bratislava II mala pokračovať kauza prípravy vraždy podnikateľky Sylvie Klaus Volzovej. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu.

Súd tento prípad pojednáva od mája 2019, pričom posledné pojednávanie sa uskutočnilo v máji tohto roku, keď boli predvolaní štyria svedkovia.

Objednávka únosu a vraždy

Obžalobe v tomto prípade čelia bývalý riaditeľ televízie Markíza a exminister hospodárstva Pavol Rusko a odsúdení príslušníci podsvetia Mikuláš Černák, Miloš Kaštan a Róbert Lališ, prezývaný Kýbeľ.

Prípad sa prejednáva za sprísnených bezpečnostných podmienok v bratislavskom Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody.

Podľa obžaloby navštívil Rusko v roku 1997 Mikuláša Černáka v Banskej Bystrici s tým, aby Volzovú uniesli, donútili ju prepísať svoj podiel v spoločnosti Markíza – Slovakia na neho a potom ju odstránili.

Rusko obvinenie odmieta. Vo svojej výpovedi pred súdom v máji 2019 pripomenul, že akúkoľvek zmenu vo vlastníckej štruktúre spoločnosti Markíza – Slovakia, ktorú spoluvlastnil s Volzovou, by musela odobriť licenčná rada.

Lališ svoju účasť popiera

Ak by, ako sa tvrdí v obžalobe, Volzovú niekto prinútil prepísať jej podiel na Ruska, a ten by ju následne zlikvidoval, rada by ju nemohla vypočuť. To totiž podľa Ruska prikazoval zákon. V tom prípade by spoločnosť mohla prísť o vysielaciu licenciu.

Týmto je podľa obžalovaného vyvrátený argument obžaloby, že by z jej smrti mal finančný prospech. „To nemá žiadnu logiku, to by som musel byť psychicky chorý,“ skonštatoval Rusko.

Podiel na skutku popiera aj odsúdený šéf sýkorovcov Róbert Lališ. Ten mal podľa obžaloby zabezpečiť sledovanie Volzovej. Celá vec sa nakoniec neuskutočnila, keďže Mikuláša Černáka vzali do väzby.

Černák sa Volzovej ospravedlnil

Černák s Kaštanom účasť na skutku pripustili a Černák sa Volzovej na pojednávaní v septembri 2019 aj ospravedlnil.

Rusko je právoplatne odsúdený za falšovanie miliónových televíznych zmeniek na 19 rokov väzenia. Čaká ho tiež proces v súvislosti so subvenčným podvodom týkajúcim sa azylového centra Maják nádeje.

Viac k témam: Príprava vraždy Sylvie Volzovej
Zdroj: Webnoviny.sk – V predposledný septembrový deň má pokračovať súd v kauze prípravy vraždy Sylvie Volzovej © SITA Všetky práva vyhradené.

Nájdite sa so svojím najlepším priateľom na košickej Aničke, ľudia si môžu adoptovať psov bez domova

Slováci sú v pravidelnom cvičení či športovaní oproti priemeru Únie horší, no vyvažujú to inou fyzickou aktivitou