- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

V okrese Michalovce sa vyskytli štyri prípady osýpok, nakazení neboli proti ochoreniu očkovaní

0 13

- Reklama -

BRATISLAVA 28. mája (WebNoviny.sk) – Štyri prípady osýpok hlási Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR v okrese Michalovce v Košickom kraji. Agentúru SITA o tom v tlačovej správe informovala Daša Račková z ÚVZ SR.

Hlavný hygienik Slovenskej republiky Ján Mikas uvádza, že od 7. do 24. mája zaznamenali v okrese Michalovce štyri prípady osýpok, z nich tri importované z Veľkej Británie a jedno ochorenie súvisiace s importovanými prípadmi. U dvoch chorých sa ochorenie potvrdilo laboratórne, u dvoch ďalších sa laboratórne vyšetrenia ešte neskončili. Ide o osoby vo veku 12 až 19 rokov, ktoré neboli očkované proti osýpkam.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Michalovciach urobil všetky potrebné protiepidemické opatrenia na zabránenie šírenia osýpok. Pacientom nariadili izoláciu a očkovanie u všetkých osôb, ktoré nemajú protilátky a prišli s chorými do priameho kontaktu.

- Reklama -

Odporúčame:
Europoslanci upozorňujú na zdravotné riziká klesajúcej zaočkovanosti, úmrtiam možno predísť

Ostatní čítajú
1 z 5 870

“Množstvo epidémií osýpok v krajinách Európskej únie je dôkazom, že ochorenie neustále cirkuluje v populácii. Vzhľadom na pokles zaočkovanosti v Slovenskej republike sa nedá vylúčiť ďalší import ochorení na naše územie. V tomto prípade je potrebné neustále zdôrazňovať význam očkovania, keďže ide o jedinú špecifickú prevenciu tohto vysoko nákazlivého ochorenia,” cituje tlačová správa hlavného hygienika Jána Mikasa.

Ako dodal ÚVZ, naďalej pozorne monitoruje epidemiologickú situáciu vo výskyte osýpok v Slovenskej republike aj v Európe. V prípade zmeny okamžite prijíma všetky potrebné opatrenia a informuje verejnosť. Prípady osýpok na Slovensku hlási ÚVZ SR do Európskeho systému rýchleho varovania.

Viac k témam: Michalovce, očkovanie, osýpky, Slovensko, Veľká Británia
Zdroj: Webnoviny.sk – V okrese Michalovce sa vyskytli štyri prípady osýpok, nakazení neboli proti ochoreniu očkovaní © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

- Reklama -