in ,

V Banskej Bystrici sa zosúva svah, mesto urobilo rázne opatrenia (foto)

23.2.2021 (Webnoviny.sk) – Svah nad miestnou komunikáciou na Mlynskej ulici v banskobystrickej mestskej časti Podlavice sa v posledných dňoch vo väčšej miere vplyvom počasia zosúva. Ako informovala hovorkyňa primátora Zdenka Marhefková, v záujme bezpečnosti obyvateľov mesta ako účastníkov cestnej premávky preto musí samospráva pristúpiť k nevyhnutným opatreniam.

Mesto Banská Bystrica ako správca miestnych komunikácií v najbližšom období umiestni v tejto lokalite dopravné značenie, ktoré vodičov a chodcov upozorní na možné nebezpečenstvo padajúcich kameňov.

„O pomoc zároveň požiadame aj odborníkov z oblasti geológie, aby nám odporučili okamžitý spôsob zásahu, ktorý je najvhodnejší, a zároveň navrhli trvalé riešenie na odstránenie problému zosúvajúceho sa svahu,“ dodala hovorkyňa.

Radnica odporúča obyvateľom – vodičom i chodcom, aby sa vyhli tejto časti miestnej komunikácie na Mlynskej ulici v Podlaviciach a žiada ich, aby boli obozretní a dbali na možné nebezpečenstvo.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: počasie, upozornenie pre vodičov, zosuv pôdy
Zdroj: Webnoviny.sk – V Banskej Bystrici sa zosúva svah, mesto urobilo rázne opatrenia (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Ľudia v Trnave petíciami protestovali proti zvýšeniu daní i cyklochodníku, výsledky však mesto nezverejnilo

Maďarský dopravca obmedzuje prevádzku vlakov EuroCity a EuroNight