in ,

Ustúpiť by mali Matovič aj Sulík, vládnuť za podpory fašistov považuje Kollár za problém (video)

21.7.2022 (Webnoviny.sk) – Predseda Národnej rady SR a hnutia Sme rodina Boris Kollár je presvedčený, že predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič by mali urobiť kompromis.

Záchrana súčasnej koalície

Tvrdí, že koaličnú zmluvu nie je potrebné meniť. Jeho hnutie je však ochotné ustúpiť a prispôsobiť sa, ak by to bola jediná možnosť, ako zachrániť súčasnú koalíciu. Informoval o tom na štvrtkovej tlačovej konferencii.

„Nemôžete chcieť od jedného, aby urobil kompromis a ten druhý sa bude len smiať. Obaja by mali od niečoho ustúpiť,“ povedal Kollár. Dodal, že Sme rodina nepripúšťa odchod Matoviča z vlády, jeho odchod môže pripustiť iba koaličné hnutie OĽaNO.

Spolupráca s Kotlebovcami

Ak koaličná strana SaS odíde, bude vládnuť menšinová vláda. Pri týchto okolnostiach si Kollár myslí, že by nebolo dobré spoliehať sa na pomoc od Kotlebovcov.

„V prípade, že SaS odvolá štyroch ministrov, je to na úrovni vlády. Pre mňa však bude dôležité, ako sa nám podarí spriechodniť národnú radu, aby vedela prijímať návrhy zákonov,“ povedal predseda NR SR.

Dodal, že s prácou premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) je spokojný. „Heger sa snaží utlmovať veci a zvláda to. Doteraz nás vždy vedel nejakým spôsobom spojiť,“ doplnil.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Koaličná kríza, Koaličná zmluva, Predčasné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Ustúpiť by mali Matovič aj Sulík, vládnuť za podpory fašistov považuje Kollár za problém (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Ekologická BILLA: nákupné košíky nahrádza ich „zelenším“ variantom

Prestup Škriniara do PSG sa komplikuje, Inter zmenil stratégiu a svoj názor dali jasne najavo i fanúšikovia