in ,

Úplné zatvorenie hraníc nie je podľa Naďa riešením, hrozilo by prepúšťanie a zatváranie podnikov

24.2.2021 (Webnoviny.sk) – Úplné zatvorenie hraníc Slovenskej republiky by malo obrovské dopady. Po stredajšom rokovaní vlády to skonštatoval minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). Myšlienka úplného zatvorenia hraníc vzišla z prostredia odborníkov, ktorí sa stretli v utorok 23. februára s predsedom vlády Igorom Matovičom (OĽaNO) za účelom riešenia situácie v súvislosti s koronavírusom.

„Predstavte si, že zavriete úplne hranica a tie fabriky, ktoré existujú na Slovensku, a ktoré držia našu ekonomiku naozaj nad vodou, tak tie v tom procese včasnej dodávky náhradných dielov jednoducho nebudú mať materiál a nebudú môcť dodávať,“ uviedol minister s tým, že toto by mohlo mať za následok prepúšťanie aj zatváranie podnikov.

Viac o téme: Koronavírus

Na druhej strane poukázal Naď na príklad Nemecka, ktoré na hraniciach zaviedlo prísne pravidlá, a to napriek nariadeniam Európskej únie (EÚ). „O tomto debata bola, každý má o tom svoju pravdu, lebo každý zastupuje svoj rezort a každý vidí, že to bude mať dopad či už taký, alebo taký,“ skonštatoval.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Minister si zároveň myslí, že kontroly dodržiavania opatrení na Slovensku fungujú. Problémom však podľa neho je možnosť obchádzania pravidiel legálnou cestou ako napríklad v prípade kúpeľných zariadení, keď lekári vo veľkom vydávajú ľuďom potvrdenia o nutnosti liečby. „Ten počet podvádzajúcich je tak veľmi veľký, že to nie je jednoduché zachytiť,“ dodal.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, štátne hranice
Zdroj: Webnoviny.sk – Úplné zatvorenie hraníc nie je podľa Naďa riešením, hrozilo by prepúšťanie a zatváranie podnikov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zosnulého poslanca Ľubomíra Petráka nahradí v pléne Augustín Hambálek, už stihol zložiť aj sľub

Dreviny v ochrannom pásme sme nevyrúbali, bráni sa investor hotela vo Vysokých Tatrách