- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Univerzitná nemocnica v Košiciach vydala zákaz návštev, dôvodom je zvýšená chrobnosť

0 14

- Reklama -

KOŠICE 15. februára (WebNoviny.sk) – Zákaz návštev hospitalizovaných pacientov nariadilo vedenie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach.

Ako vo štvrtok informovala hovorkyňa univerzitne nemocnice Ivana Stašková, zákaz vydali po konzultácii s Odborom epidemiológie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) Košice vzhľadom na aktuálny výskyt akútnych respiračných ochorení. Zákaz návštev hospitalizovaných pacientov platí až do odvolania.

„Doteraz sme na Klinike infektológie a cestovnej medicíny hospitalizovali už 19 pacientov s ťažším priebehom chrípky a jej komplikáciami, ambulantne bolo ošetrených ďalších 45 osôb,“ informovala Stašková.

- Reklama -

Odporúčame:
Národný onkologický ústav zakázal návštevy pacientov, dôvodom je rozšírená chrípková epidémia

Ostatní čítajú
1 z 5 797

Podľa informácií zverejnených na stránke košického RÚVZ lekári v Košickom kraji nahlásili v uplynulom týždni vyše 15 000 akútnych respiračných ochorení. Najvyššia vekovo špecifická chorobnosť bola vo vekovej skupine detí do päť rokov. Vyučovanie bolo prerušené v 79 školských zariadeniach, z toho 31 materských školách, 39 základných školách a deviatich stredných školách Košického kraja.

Viac k témam: chorobnosť, nemocnica, Univerzitná nemocnica L. Pasteura (UNLP) Košice
Zdroj: Webnoviny.sk – Univerzitná nemocnica v Košiciach vydala zákaz návštev, dôvodom je zvýšená chrobnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

- Reklama -