in ,

Turecko vyšetruje dva prípady kolízií vozidiel so záchrannými zložkami

21.8.2022 (Webnoviny.sk) – Turecké úrady vyšetrujú dva prípady kolízií vozidiel so záchrannými zložkami zo soboty, ktoré si vyžiadali najmenej 35 mŕtvych. Nehody sa stali len 250 kilometrov od seba v južnom Turecku.

V obidvoch prípadoch pohotovostné tímy zasahovali pri skorších dopravných nehodách a ich členovia sú medzi mŕtvymi.

Prvá nehoda

Prvá nehoda sa odohrala na diaľnici medzi mestami Gaziantep a Nizip, keď autobus narazil do pohotovostných tímov. Vyžiadala si 15 mŕtvych a 22 zranených.

Minister vnútra Süleyman Soylu na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter napísal, že medzi mŕtvymi sú traja hasiči, dvaja záchranári a dvaja novinári.

Ďalších osem mŕtvych bolo z autobusu. Tlačová agentúra Ilhas informovala, že dvaja jej novinári prišli o život, keď zastavili, aby pomohli obetiam prvej nehody, pri ktorej auto zišlo z diaľnice a skĺzlo sa po vale.

Druhý incident

Druhý incident sa stal neskôr popoludní v Deriku po tom, ako kĺbovému nákladnému autu zlyhali brzdy, v dôsledku čoho v blízkosti čerpacej stanice narazilo do dvoch ďalších vozidiel. Keď na miesto prišli záchranári a zhromaždili sa tam ľudia, ďalšie nákladné vozidlo stratilo kontrolu a narazilo do nich.

Soylu na mieste nešťastia informoval, že 20 ľudí prišlo o život a 26 utrpelo zranenia. Medzi obeťami je podľa jeho slov aj policajt. Polícia zadržala dvoch vodičov a začala vyšetrovanie, dodal.

Turecko má slabú úroveň bezpečnosti na cestách. Vlani podľa vládnych údajov pri dopravných nehodách v krajine prišlo o život 5 362 ľudí.

Viac k témam: hromadná nehoda, Tragická dopravná nehoda, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Turecko vyšetruje dva prípady kolízií vozidiel so záchrannými zložkami © SITA Všetky práva vyhradené.

Forster sa predstaví v semifinále na 100 m prekážok. Dám do toho všetko, hovorí slovenská šprintérka

V Charkive bude počas Dňa nezávislosti Ukrajiny celodenný zákaz vychádzania