in ,

Trump vyjadreniami o Rusku ohrozil bezpečnosť amerických vojakov a spojencov, kritizuje Stoltenberg

11.2.2024 (SITA.sk) – Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg v nedeľu varoval, že uchádzač o post prezidenta USA Donald Trump ohrozil bezpečnosť amerických vojakov a spojencov, keď na mítingu povedal, že Rusko môže robiť „čokoľvek, čo do pekla chce,” tým členom aliancie, ktorí neplnia plány v oblasti výdavkov na obranu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Akýkoľvek náznak, že spojenci sa nebudú navzájom brániť, podkopáva celú našu bezpečnosť, vrátane bezpečnosti USA, a vystavuje amerických a európskych vojakov zvýšenému riziku,” povedal generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Šéf aliancie dodal, že očakáva, že „bez ohľadu na to, kto vyhrá prezidentské voľby, USA zostanú silným a odhodlaným spojencom NATO“.

Poľský minister obrany Władysław Kosiniak-Kamysz povedal, že „žiadna predvolebná kampaň nie je ospravedlnením pre zahrávanie sa s bezpečnosťou aliancie”. Nemecký denník Frankfurter Allgemeine Zeitung v úvodníku napísal, že „ak sa Trump opäť stane prezidentom USA, takéto vyhlásenia zvýšia riziko, že Putin rozšíri svoju vojnu. Európania môžu proti tomu urobiť len jednu vec: konečne investovať do svojej vojenskej bezpečnosti v súlade s vážnosťou situácie.”

Viac k témam: Generálny tajomník NATO, Prezidentské voľby v USA
Zdroj: SITA.sk – Trump vyjadreniami o Rusku ohrozil bezpečnosť amerických vojakov a spojencov, kritizuje Stoltenberg © SITA Všetky práva vyhradené.

Fantastická Ema Kapustová získala bronz na ME juniorov v biatlone

Okradli kontroverzného slovenského influencera! Jeho nenávistné slová na adresu heteros*xuálov poburujú! Čo mu zobrali?