in ,

Tesco podniká zodpovedne a pomáha tam, kde je to najviac potrebné

23.2.2021 (Webnoviny.sk) – Tesco získalo 1. miesto v súťaži Hermes Komunikátor roka 2020.

Reťazec Tesco získal 1. miesto v súťaži Hermes Komunikátor roka 2020. Ocenenie udelila Tescu odborná porota v kategórii Spoločenská zodpovednosť, a to za projekt boja proti plytvaniu potravinami. Tesco myslí pri všetkých svojich aktivitách na Slovensku na spoločenskú zodpovednosť a trvalú udržateľnosť. V súčasnom neľahkom období koronakrízy reťazec vytrvalo pomáha tým najzraniteľnejším, ktorí potrebujú podať pomocnú ruku.

“V Tescu si uvedomujeme našu zodpovednosť v tejto oblasti, a preto všetkých 153 našich obchodov na Slovensku každý deň daruje potraviny ľuďom v núdzi. Úspech v 7. ročníku ocenení Hermes Komunikátor roka 2020 nás veľmi potešil a vnímame ho ako záväzok ďalej pokračovať v našom zodpovednom prístupe. Vieme, že naša potravinová pomoc je v súčasnom neľahkom období potrebná ešte viac ako kedykoľvek predtým. Od vypuknutia koronakrízy sme darovali už 1700 ton nepredaných potravín, z ktorých bolo možné pripraviť štyri milióny porcií jedla. Veľké ďakujem našim kolegom, vďaka ktorým dokážeme pomáhať tým najzraniteľnejším. Rovnako tak ďakujeme aj Potravinovej banke Slovenska a charitatívnym partnerom, ktorí sa starajú o distribúciu výrobkov ľuďom, ktorí ich teraz potrebujú najviac,” uviedla Veronika Bush, riaditeľka komunikácie Tesca na Slovensku.

Koronakríza negatívne zasiahla mnohé rodinné rozpočty. Dôsledky celosvetovej pandémie pociťujeme vo všetkých kútoch sveta vrátane Slovenska. Mnohé rodiny si v súčasnosti nedokážu každý deň kúpiť jedlo. Popri darovaní nepredaných potravín zo všetkých 153 obchodov či ďalších aktivitách zameraných na pomoc najzraniteľnejším Tesco najnovšie oznámilo aj potravinový dar navyše. Viac ako 50 ton najpotrebnejších výrobkov ako cestoviny, ryža či iné trvanlivé potraviny daruje reťazec pre ľudí v ťažkých životných situáciách. Tesco to oznámilo po minulotýždňovom stretnutí v Prezidentskom paláci. Uskutočnilo sa za účasti prezidentky SR Zuzany Čaputovej, riaditeľa Potravinovej banky Slovenska Marka Urdzíka a zástupcov maloobchodných sietí pôsobiacich na Slovensku. Darovaním trvanlivých potravín Tesco ešte viac podporí ľudí v núdzi.

Napriek tomu, že vyše 800 miliónov ľudí na svete hladuje, tretina svetovej produkcie potravín skončí ako odpad. Tesco chce prinášať pozitívnu zmenu – boju proti plytvaniu potravinami sa intenzívne venuje vo všetkých relevantných oblastiach.

Tesco znižuje množstvo potravinového odpadu

Reťazec zbiera, analyzuje a zverejňuje dáta o potravinovom odpade vo svojich prevádzkach už od finančného roku 2016/2017, zodpovedný prístup Tesca zahŕňa nasledovné aktivity:

Nepredané potraviny vhodné na ľudskú spotrebu sú darované ľuďom v núdzi
Zvyšné nepredané potraviny putujú ako krmivo zvieratám
Popri úsilí Tesca zameranom na darovanie nepredaných potravín k zníženiu potravinového odpadu vo veľkom prispieva zlepšený systém logistiky a objednávania, ako aj optimalizácia predajnej plochy obchodov
Za krátke obdobie troch rokov Tesco znížilo množstvo potravinového odpadu o 71 %
Nepredané potraviny daruje všetkých 153 predajní reťazca
K zodpovednému prístupu Tesco inšpiruje aj svojich dodávateľov. K iniciatíve Tesca sa pridali piati stredoeurópski dodávatelia reťazca, ktorí po prvý raz publikovali dáta o svojom potravinovom odpade, medzi nimi aj slovenská spoločnosť Brop

Zdroj: Tesco Store SR

Informačný servis

Viac k témam: Hermes Komunikátor roka, Hermes komunikátor roka 2020, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – Tesco podniká zodpovedne a pomáha tam, kde je to najviac potrebné © SITA Všetky práva vyhradené.

Primátor Popradu Danko sa dal prednostne zaočkovať, na svoje konanie mal adekvátny dôvod

Krajniak vyzýva na diskusiu o otvorení kostolov, ľuďom vraj pomáha modlitba